неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Переселенцям розповіли, які виплати допомоги будуть доступні з 1 травня

Олександр Попов


ВАЖЛИВО знати , Суспільство , Переселенці

Переселенцям розповіли, які виплати допомоги будуть доступні з 1 травня

views162

01.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

З 1 травня для внутрішньо переміщених осіб в Україні буде доступно кілька видів допомоги, які гарантуються державою.

Про це повідомляє “НОВОГРАД”.

Проте, є кілька умов щодо статусу ВПО. Кошти отримують громадяни, які виїхали з населених пунктів, включених до переліку як території:

  • можливих бойових дій;
  • активних бойових дій;
  • тимчасово окуповані РФ.

Перелік територій регулярно оновлюється українським урядом. Список регіонів опублікований на сайті Верховної Ради України. Зміни також можна відстежувати на сайті Міністерства реінтеграції.

Внутрішньо переміщеним особам доступні виплати ― по 2000 грн на особу та по 3000 грн на дітей та осіб з інвалідністю. Крім того, для ВПО діють такі види допомоги:

  • Державна програма забезпечення тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб — ця програма забезпечує забезпечення житлом, харчуванням та медичним обслуговуванням для внутрішньо переміщених осіб. Щоб скористатися цією програмою, зверніться до відділу соціального захисту населення у своєму місці проживання.
  • Волонтерські організації - багато волонтерських організацій працюють з внутрішньо переміщеними особами та надають допомогу з житлом, харчуванням та іншими потребами. Щоб скористатися цією допомогою, знайдіть волонтерську організацію у своєму регіоні та зверніться до них для отримання допомоги.
  • Центри соціальних служб — в центрах соціальних служб можуть надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам з проживанням, здоров’ям та іншими потребами. Зверніться до найближчого центру соціальних служб для отримання допомоги.

Раніше ми повідомляли, що в Україні заборонили стягувати з переселенців комунальну заборгованість. ​​​​​​​

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі