понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Передумали: Ахметов не отримає знижок від «Нафтогазу»

Економіка , Новини

Передумали: Ахметов не отримає знижок від «Нафтогазу»

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Кабінет Міністрів вимагає пришвидшити спорудження альтернативних ліній постачання енергії й ухвалити рішення про забезпечення суб’єктів генерації Луганщини енергоносіями без застосування регульованої спецціни.

Вирішення цих питань було винесене на порядок денний на спеціальній урядовій нараді, що була скликана прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом після обговорення ситуації на засіданні 14 серпня, — повідомили на сайті Кабміну.

«Прийнято рішення про забезпечення суб’єктів генерації енергоносіями без застосування регульованої спеціальної ціни. Відповідне рішення буде ухвалено на черговому засіданні уряду», — зазначається у повідомленні.

На нараді були присутні керівні особи Міністерства енергетики та вугільної промисловості й представник президента в уряді Андрій Герус.

Після зібрання пан Герус на своїй сторінці у Facebook опублікував коментар стосовно цих рішень. Він назвав хорошими новинами те, що «Нафтогаз» не буде постачати газ для «ДТЕК Східенерго» (Луганської ТЕС) за спеціальною пільговою ціною. І що саме це допоможе державі уникнути збитків у розмірі 100-200 млн грн на місяць.

Нагадаємо. 14 серпня Кабмін постановив зобов’язати «Нафтогаз» надавати Луганській ТЕС, що є частиною холдингу Ріната Ахметова, газ за ціною 2,895 тис. грн за 1 тис. кубометрів. Це становить лише 60 % вартості газу для населення. Володимир Гройсман пояснював це рішення тим, що у зв’язку з блокадою постачання вугілля до Луганської ТЕС з території Росії станція почала виробляти електроенергію з газу, що спричинило зростання вартості продукту.

Однак у деяких міністерствах постанову не схвалили, а у «Нафтогазі» заявили, що такий крок є спробою здійснити приховане субсидіювання приватної компанії з державного бюджету.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі