понеділок, 02 серпня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Перед відкриттям ринку землі прокуратура вирішила відібрати землю в українських аграріїв

Економіка , Право , Україна

Перед відкриттям ринку землі прокуратура вирішила відібрати землю в українських аграріїв

views14

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Перед зняттям мораторію на продажу землі, українські прокурори намагаються оскаржити договори про оренду, за якими аграрії мали змогу отримати частку землі.

Селянам надали інструкцію, як можна захистити свої договори про оренду в суді. Велика палата Верховного суду надала чіткі юридичні рекомендації по справі №620/371/17, в залежності від реєстрації фермера:

  • якщо аграрій зареєстрований, як фермерське господарство, то його справу мають розглядати у Господарчому суді;
  • якщо він не був зареєстрований, як господарство – то йому потрібно звернутися до Громадянського суду.

Ростислав Кравець, який займає пост старшого партнера адвокатської фірми «Кравець та партнери», розповів про деякі юридичні нюанси цієї справи.

«Питання юрисдикції все частіше виникає останнім часом через значне збільшення кількості суперечок за договорами оренди. Чим ближче Україна наближається до земельної реформи, тим більше фіксується спроб оскаржити договір оренди землі, і позбавити фермерів права обробляти ті чи інші ділянки», – сказав він.

Також Кравець додав, що найчастіше конфлікти між фермерами та місцевою владою виникають тоді, коли останні намагаються оскаржити правомірність договору та визнати його недійсним.

«Однак суди найчастіше стають на бік фермерів. Як і в харківській історії, так і в багатьох інших. Вони відштовхуються від виконання договору сільгоспвиробником. Якщо він платить свої податки і обробляє землю – договір на землю залишають в силі. А вимога прокурора відмітається», – підсумував Ростислав Кравець.

Коментарi (0)