п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пентагон розглядає скорочення військ в Африці, щоб зосередитись на протистоянні Росії та Китаю

За кордоном , Новини

Пентагон розглядає скорочення військ в Африці, щоб зосередитись на протистоянні Росії та Китаю

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Пентагон розглядає скорочення чисельності військ в Африці і розглядає це як перший крок в глобальній зміні військ, який допоможе зосередити зусилля у протистоянні з агресивною Росією та великим Китаєм.

Про це йдеться у статті, яка була опублікована у The New York Times.

Зокрема йдеться про те, що такі дискусії є наслідком прагнення скоротити місії, що борються з віддаленими терористичними групами. Замість цього переорієнтуватися на протистояння так званим великим державам, таким як Росія і Китай.

Міністр оборони Марк Т.Еспер зважує пропозиції про велике скорочення або навіть повне виведення американських сил із Західної Африки в якості першого етапу розгляду глобального розгортання, які можуть призвести до перестановки тисяч військовослужбовців по всьому світу.

Обговорення питання про великомасштабне виведення військ із Західної Африки включає відмову від нещодавно побудованої бази безпілотників на суму 110 млн. доларів США в Нігері та припинення надання допомоги французьким силам в боротьбі з бойовиками в Малі, Нігерії і Буркіна-Фасо.

Офіційні особи кажуть, що за капітальним «ремонтом» африканських розгортань піде також і один в Латинській Америці, і що скорочення відбудеться в Іраку та Афганістані, як і очікувалося.

«Ми почали процес огляду, де я дивлюся на кожен театр, розуміючи, які вимоги ми висуваємо, щоб переконатися, що ми максимально ефективні з нашими силами», – заявив пан Еспер.

Крім того, він доручив африканському командуванню вже до січня розробити план виведення, а також план передислокації військ.

При цьому такі зміни ризикують викликати конфронтацію між Пентагоном і чотиризірковими генералами, які очолюють регіональні штаби.

Генерал Стівен Таунсенд, нещодавно призначений главою Африканського командування, щосили намагався сформулювати необхідність того, щоб американські сили в Африці протистояли Китаю і Росії, які енергійно розширюють свій економічний і військовий вплив на континенті і в його навколишніх водах.

Генерал Кеннет Ф. Маккензі-молодший, який відповідає за американські війська на Близькому Сході, часто лобіював збільшення сил в регіоні для стримування і протистояння Ірану, включаючи повітряні літаки спостереження і війська.

Запропоноване Пентагоном скорочення чисельності військ в Західній Африці також йде врозріз з новою ініціативою Держдепартаменту по боротьбі з відроджуються там Ісламським державою.

«ІДІЛ випереджає здатність регіональних урядів та міжнародних партнерів протистояти цій загрозі», – заявив держсекретар Майк Помпео.

Занепокоїлись і ключові союзники. Наприклад, Франція, яка має близько 4500 військовослужбовців в Західній Африці і бере на себе провідну роль в боротьбі з бойовиками ІДІЛ і Каїди там. Французи розраховують на американську розвідку, матеріально-технічне забезпечення і дозаправку з повітря – це обходиться Пентагону приблизно в 45 млн. доларів на рік.

Водночас, незалежні аналітики високо оцінили зусилля пана Еспера щодо перегляду рівня збройних сил. При цьому попередили, що новий акцент на протистоянні Китаю і Росії не повинен означати ігнорування інших глобальних гарячих точок.

«Вимоги до збройних сил США високі, і приведення попиту та пропозиції в рівновагу – це виклик, від якого департамент не повинен ухилятися. Формула потребує уточнення», – сказала Кетлін Хікс, колишній високопоставлений чиновник Міністерства оборони, яка нині працює в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Нагадаємо. У минулому році Пентагон вже скоротив свої сили в Африці, скоротивши кілька сотень військ спеціальних операцій на континенті в рамках зміни військ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі