вівторок, 27 липня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пенсії онлайн: чи спростив онлайн-сервіс процедуру виплат?

Економіка , Новини , Право , Україна

Пенсії онлайн: чи спростив онлайн-сервіс процедуру виплат?

views17

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

З вересня в Україні запущено безкоштовний електронний сервіс послуг Е-пенсія, який би мав спростити українцям процес оформлення пенсійного посвідчення. Але поки що не все так просто, особливо якщо йдеться про ФОП.

Пенсійний фонд України (ПФУ), підсумовуючи роботу онлайн-сервісу за місяць, вказує, що на сьогодні електронними послугами скористалися понад 1000 пенсіонерів. Однак водночас виникли серйозні проблеми під час оформлення документів у фізичних осіб-підприємців, і тепер сотні тисяч ФОП ризикують не отримати виплати своєчасно. 

Умовами отримання державної пенсії для ФОП є щомісячний пенсійний податок у розмірі 918 гривень та робочий стаж 26 років. У 2028 році, щоб вийти на пенсію, підприємцю необхідно буде мати 35 років робочого стажу. 

Проблема полягає в тому, що далеко не кожному підприємцю вдається довести, що він веде підприємницьку діяльність протягом стількох років. Як виявилося, в архівах ПФУ та податкових інспекціях не завжди збережено документи періоду 90-х років, коли більшість підприємців-пенсіонерів реєструвалися як ФОП. Іноді виявляються такі сумні факти, що документи, серед яких декларації про сплату пенсійних внесків, загублено або архіви постраждали внаслідок пожежі.

На сьогодні кількість підприємців, що досягли пенсійного віку, стрімко зростає. І якщо набереться критична маса людей, які через недбале ставлення ПФУ і недоліки системи будуть позбавлені законних виплат, пенсіонери-ФОПи вийдуть на мітинги.

ПФУ, реагуючи на ситуацію, запевняють, що ті підприємці, які своєчасно робили відрахування до Пенсійного фонду і здавали податкові звіти, не матимуть проблем з оформленням пенсії. 

Адже з діяльністю ФОП в Україні насправді не все є так просто, оскільки 40%, тобто декілька тисяч, осіб на сьогодні не зареєстровані в державному реєстрі і ведуть підприємницьку діяльність, не сплачуючи податків. Проте ці пояснення обурюють тих підприємців, які змушені сьогодні у пошуках необхідних документів оббивати пороги податкових інспекцій та відділень ПФУ.

Коментарi (0)