понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пенсії для непідконтрольної: чи можливо це зараз?

Економіка

Пенсії для непідконтрольної: чи можливо це зараз?

views97

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нещодавно правозахисники підготували та відправили у Верховну Раду законопроект, який доповнений правками про виплати пенсій жителям тимчасово окупованого Донбасу.

Згідно з документом, усі виплати, належні по закону, зберігаються за пенсіонерами, які перебувають на непідконтрольній українському уряду території. Він вирішує майже всі питання, що стосуються виплати пенсій українцям, які опинилися по той бік лінії розмежування:

  • збереження повного обсягу невиплаченої пенсії за пенсіонером і можливості успадкування цих грошей;
  •  механізмів отримання грошей;
  • можливості дополучення страхового стажу, якщо пенсіонер досяг пенсійного віку, перебуваючи на непідконтрольною території і не маючи можливості платити податки в бюджет України;
  • реструктуризацію виплат для зменшення навантаження на державний бюджет тощо.

І все начебто добре, але… Навряд чи його буде підписано цього року.

Так вважають експерти і додають, що дуже багато сигналів є в країні, які говорять про те, що цей законопроект не приймуть зараз.

По-перше. При владі зараз знаходяться дуже прагматичні люди, які намагаються взагалі урізати державні витрати на соціальну сферу та субсидії. Тим більш, що в бюджеті на 2020 рік на відновлення Донбасу та виплати пенсій жителям окупованих територій не закладено нічого, при цьому бюджетні витрати значно зростають.

По-друге. Реальну остаточну суму на сьогоднішній день розрахувати складно через недостатність точних, та й взагалі будь-яких даних про кількість українських пенсіонерів, які перебувають на окупованих територіях. І у будь-якому випадку ця сума буде вище озвучених 62 млрд грн.

Так, у 2019 році дефіцит пенсійного фонду становив 168 млрд грн. На 2020 рік він прописаний в розмірі 175 млрд грн, тобто на 5,06 млрд більше. Додаткове навантаження на бюджет буде вимагати або перерозподілу видаткової частини бюджету на шкоду іншим статтям, або залучення додаткових коштів у вигляді кредитів. А на це уряд навряд чи піде, тим більш, що депутати з фракції «Слуга народу» вже давали пояснення з приводу можливих кредитів і говорили, що вони не підуть на забезпечення пенсіями.

Тож можна в черговий раз відмітити, що популізм нікуди не зник, але винуватою можуть зробити попередню владу або якихось «прихильників війни».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі