вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пастор із Рівненщини вивіз близько 1800 людей з-під обстрілів

Андрій Кущенко


Суспільство

Пастор із Рівненщини вивіз близько 1800 людей з-під обстрілів

views514

12.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

67-річний пастор місцевої церкви Володимир Бричка з Рівненщини вивіз із-під обстрілів понад 1800 людей. Він возить харчі на фронт, а повертаючись назад – евакуйовує цивільних. Допомагають йому зять та вся громада.

Про це йдеться у сюжеті ТСН. У його рідному селі врятованих влаштовують у тимчасовий притулок, звідки вже доправляють далі – в безпечніші українські міста, чи до кордону.

У своєму мікроавтобусі Володимир прибрав сидіння і поставив лавки. Таким чином він може за одну ходку забрати до 30 людей.

Під час однієї з таких поїздок чоловік вивіз з Ворзеля 52 немовлят та малюків до 3 років – евакуював дитячий будинок.

"Голодні та холодні, вони близько місяця жили під російськими обстрілами. Їхній плач і досі в голові. Вони самі перелякані, ми чужі люди, хто ж ми, приїхали чужі дядьки і їх хапають і вантажать в якийсь бус, кудись везуть. … Ми просто брали випадкових людей, щоб вони їх тримали", – розповідає чоловік.

Також він пригадує, як вивозив 85-річного тезку, якого волонтери підібрали разом з велосипедом. На ньому чоловік проїхав 75 кілометрів і ще 9 тягнув за собою лісом.

У селищній раді підрахували, що Володимир Бричка урятував понад 1800 людей. Щоб відзначити земляка, було ухвалено рішення представити його до найвищої державної нагороди – Героя України.

Однак сам Володимир героєм себе не вважає. Каже, робить те, що повинен і знову збирається в дорогу. Їздити на схід не полишив навіть після того як, росіяни вбили його товариша-волонтера – розстріляли прямо за кермом і спалили машину.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі