субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Партія «Слуга народу» анонсувала внесення змін до Конституції про децентралізацію

Новини , Суспільство , Політика

Партія «Слуга народу» анонсувала внесення змін до Конституції про децентралізацію

views111

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Партія «Слуга народу» готується до масштабного реформування адміністративно-територіального устрою України. Планують об’єднати області в регіони, а райони ― в округи.

Зміни готують в рамках децентралізації. Про це розповів в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Як зазначив народний депутат, основною адміністративною одиницею держави стануть громади, які планують укрупнити.

«Процес укрупнення буде ефективним для 80% громад», ― повідомив Корнієнко.

За його словами, округ складатиметься з 10-15 громад і очолюватиметься префектом. На обласних рівнях планують призначити глав виконавчих органів, котрим передадуть повноваження.

«Планується своєрідна стадійність, через процес внесення змін до Конституції. Ми ухвалимо її не раніше лютого. До того, як будуть внесені зміни до основного закону, з юридичної точки зору ми не можемо подати в раду проекти законів, в котрих прописано інакший адміністративно-територіальний устрій, префекти. Проте комунікаційно ми працюватимемо», ― сказав народний депутат.

«Відповідно до road map із децентралізації, до кінця листопада планується вихід на проект нового адміністративно-територіального устрою та початок обговорення його з громадянами», ― підкреслив Корнієнко.

Також ми маємо на меті ухвалити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування, котрий міг би надати соціальні гарантії місцевим чиновникам, проте не дозволив би депутатам входити в виконкоми для того, аби менше політизувати їхню роботу.

Разом з тим на обласному рівні також призначатиметься префект, котрий буде координувати роботу центральних органів виконавчої влади на місцях та слідкувати за законністю рішень місцевого самоврядування.

Не так давно Олександр Корнієнко повідомляв, що в рамках децентралізації новий адміністративно-територіальний устрій поширюватиметься і на тимчасово окуповані території Криму та Донбасу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі