четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Парламент зробив перший крок до реформування «Укроборонпрому»

Економіка

Парламент зробив перший крок до реформування «Укроборонпрому»

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

29 січня за основу був прийнятий документ, згідно з яким оборонний державний концерн «Укроборонпром», може стати акціонерним товариством.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Законопроєкт у першому читанні підтримали 227 народних обранців.

Наголошується, що під процес реформування підпадають оборонні підприємства, які мають державну форму власності.

«Зокрема, проєктом закону пропонується визначити особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення «Укроборонпрому» в АТ. Тоді як державних унітарних підприємств, серед яких і казенні, що входять до складу деоржконцерну – в господарські товариства. Також документ регулює управління і розпорядження їхнім майном та спрямований на забезпечення економічної безпеки й захисту інтересів держави», – йдеться у повідомленні.

Зміни щодо «Укроборонпрому» можуть відбутися в кілька етапів:

  1. Підготовка учасників концерну до реорганізації та перетворення його на акціонерне товариство.
  2. Утворення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також господарських товариств на базі підприємств, включених до складу «Укроборонпрому».

Перший стосується забезпечення проведення заходів з майном концерну, що дозволятимуть створювати  структуру та матеріальну базу, яка потрібна буде для вдалої корпоратизації. А ось другий пов’язаний з управлінням корпоративних прав стосовно ГБО, створених на базі концерну.

«Нормами законопроєкту також визначається порядок й особливості утворення господарського товариства в оборонно-промисловий комплекс, обмеження в діяльності підприємства в процесі його припинення шляхом перетворення, порядок формування статутного капіталу господарського товариства та особливості функціонування», – звертають увагу автори матеріалу.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі