субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Парламент схвалив закон про зміни до бюджету-2020: про що йдеться та як голосували

Економіка

Парламент схвалив закон про зміни до бюджету-2020: про що йдеться та як голосували

views57

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 13 квітня, під час позачергового засідання Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» №3279-д.

Оновлений проект був поданий депутатами фракцій «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Голос».

У документі передбачено скорочення фонду боротьби з коронавірусом, при цьому витрати на формування Фонду урізали майже на 32,4 млрд гривень (було 97,06 млрд стало 64,67 млрд гривень).

Міністерству охорони здоров’я на програму державних гарантій медичного обслуговування виділяється 15,8 млрд гривень.

Внесено також зміни до статті 28 Закону щодо включення додаткового напряму використання коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, яка спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками – про надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули (померли) від такої хвороби, що пов’язано з виконанням робіт з її ліквідації, у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Міністерству соціальної політики виділено кошти у сумі 10 млрд грн за бюджетною програмою «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» та у сумі 0,6 млрд грн за бюджетною програмою «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення» для здійснення додаткових виплат пенсіонерам та деяким іншим категоріям населення.

Із загального фонду державного бюджету за окремими бюджетними програмами передбачено часткове відновлення видатків, перш за все, щодо держфонду регіонального розвитку (у сумі 4,9 млрд грн), в галузі освіти, науки, культури, спорту, охорони здоров’я, а також у зв’язку з фактичним проведенням платежів у січні-березні цього року за деякими видатками у більших обсягах, ніж передбачені скорочені обсяги відповідних видатків.

Документом передбачено, що дефіцит державного бюджету має бути збільшено на 202 млрд грн – до 298,4 млрд грн (з 96,3 млрд грн), доходи скоротяться на 119,75 млрд грн – до 975,8 млрд грн (з 1095,6 млрд грн), видатки збільшаться на 82,4 млрд грн – до 1266,4 млрд грн (з 1184 млрд грн).

Скорочуються видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на 8,2 млрд грн.

Видатки на підтримку та розвиток об’єднаних територіальних громад також скоротяться на 2,1 млрд грн; на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення (перенесено термін запровадження підвищених розмірів деяких соціальних виплат з 1 січня на 1 липня 2020 року) – на 1,9 млрд грн.

Зменшуються видатки на функціонування Фонду енергоефективності на 1,6 млрд грн; на 1,2 млрд – на статистичні спостереження.

Розвиток фізичної культури та спорту зменшиться на 2,3 млрд грн.

Скоротилися капітальні видатки центральних органів виконавчої влади на понад 1 млрд грн.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі