неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пам’ятаймо: Трагедія у небі над Слов’янськом шість років тому

Російська агресія , Суспільство

Пам’ятаймо: Трагедія у небі над Слов’янськом шість років тому

views53

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Шість років тому, 6 червня 2014 року в небі над окупованим Слов’янськом сталася трагедія. Літак АН-30Б, який виконував черговий розвідувальний політ над територією, що контролювали на той момент гібридні війська РФ, був збитий ракетою, випущеною з ПЗРК терористами.

Ракета потрапила у правий двигун. Мешканці міста, які чули гуркіт двигунів літака, почули слабкий звук, а потім почав горіти двигун. Цю трагедію в небі спостерігало досить багато людей. І по реакції на влучення ракетою у літак можна було зрозуміти, на чиїй стороні знаходиться та, чи інша людина.

Пам’ятаймо: Трагедія у небі над Слов’янськом шість років тому

Деякі прихильники так званої «ДНР» навіть плескали у долоні після влучання ракети. Натомість, люди які підтримували Україну, поглядом проводжували літак і дуже хотіли, щоб він дотягнув до своєї території, а екіпаж врятувався.

Після влучення ракетою літак спочатку нібито застиг у повітрі, а потім все ж таки вирівнявся. Командир АН-30 Костянтин Могилко почав відводити палаючу машину від міста. Бо якби літак впав на будівлі це б призвело до загибелі мирних мешканців.

В результаті збиття літака загинули п’ятеро членів екіпажу з восьми:

  • командир Костянтин Могилко,
  • оператор Сергій Камінський,
  • борттехнік Павло Дришлюк,
  • механік Олексій Потапенко
  • радист Володимир Момот.

Інші члени екіпажу, за наказом командира, покинули літак, що палав, і спустилися на парашутах.

Пам’ятаймо: Трагедія у небі над Слов’янськом шість років тому

Олександр Беліменко, мешканець Слов’янська розповідає, що самого влучання у літак він не бачив. Олександр їхав велосипедом з дачі і по дорозі додому, зустрів знайомого, який радів збитому АН-30.

«Він бігає, радіє з біноклем розповідає мені усю всю х*рню. Він мені розповідає, а мені настільки важко… Я навіть не впевнений, що він вже такий прихильник «руського миру». Він класична вата якій потрібне шоу і це шоу їй влаштували…»

Олексій Юков, член Гуманітарної місії «Чорний тюльпан», яка займається пошуками загиблих у зоні бойових дій розповідає:

«Територія біля села Пришиб контролювалася нашими збройними силами. Я коли дізнався де впав літак намагався туди проїхати. Але сепари мою машину зупинили. Коли вони збили літак, тут такий в місті кіпіш почався… Вони відразу почали перекривати дороги, в’їзди, виїзди».

Потім вони поверталися туди…

«Ми там були у 2016 році, ще до того, як там був збудований меморіал «Скорботний янгол». Тоді там ще були фрагменти кісток, які позбирав та відправив до експертного центру. Там була яма, валялися уламки літака, там були уламки кісток, фрагменти одежі».

В самому селі Пришиб за словами Олексія «сепарня на сепарні була». І саме з цього села телефонували бойовикам, які затримали члена гуманітарної місії.

«Сепарам телефонували з Пришиба і казали: чудово влучили, всі згоріли», – згадує він.

Через два роки після трагедії на місці падіння літака був встановлений меморіал «Скорботний янгол». Меморіал був створений з ініціативи та за сприяння Клубу Підприємців Краматорська. Відкриття відбулося 5 червня 2016 року.