вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Пайфер: Треба з’ясувати, звідки у проросійського Деркача записи, а не переслідувати попередника

Політика

Пайфер: Треба з’ясувати, звідки у проросійського Деркача записи, а не переслідувати попередника

views48

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський має з’ясувати, звідки в народного депутата Андрія Деркача, який «має проросійські симпатії і закінчив вищу школу КДБ в Росії», записи розмов на президентському рівні, замість переслідування п’ятого президента України, лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка.

Про це заявив третій посол США в Україні Стівен Пайфер.

Він підкреслив, що переслідування новообраним президентом попередників – завжди погана ідея.

«Я не вважаю, що це хороша ідея – ініціювати розслідування проти Порошенка. Немає нічого хорошого, коли новообраний президент переслідує своїх попередників. Хіба що на це має бути дуже важлива причина, але тут ми її не бачимо», – заявив Пайфер.

Дипломат підкреслив, що розслідувати потрібно інше – звідки Деркач отримав плівки.

«Водночас є питання, яке справді потребує законного розслідування, а саме – звідки пан Деркач отримав ці плівки. Я на 99% упевнений, що вони потрапили в Україну не з американської сторони. У США не заведено записувати телефонні розмови на президентському рівні. До такого рішення дійшли після президентства Ніксона, який записував абсолютно все, що спричинило чимало скандалів. Відтоді ми таких записів не робимо», – сказав він.

І припустив, що записи Деркачу міг надати або хтось з української сторони, або третя сторона, яка прослуховує розмови. А з огляду на симпатії Деркача та його минуле, цілком можливо, що сліди ведуть до Росії.

«Можливо, їх записали росіяни. Врешті-решт пан Деркач має проросійські симпатії, навіть закінчив вищу школу КДБ у Росії. Не треба відкидати російський інтерес у цьому питанні, тому що саме Москві треба загострювати відносини між Україною і США. Це питання справді варто розслідувати», – наголосив експосол.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі