субота, 16 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Північний потік-2» несе загрозу безпеці України, Польщі та Європи

Медіа-група Патріот Донбасу


Економіка

«Північний потік-2» несе загрозу безпеці України, Польщі та Європи

views269

19.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

Перебуваючи з візитом в Україні, віцеміністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач провів зустрічі в Києві, під час яких, зокрема, говорив про безпеку, газопровід Nord Stream 2 та історію. 

Посольство Польщі в Києві повідомляє, що він зустрівся з представниками української влади, керівником Українського інституту національної пам’яті та очільником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Також були обговорені проблеми та виклики, з якими стикається Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, з очільником місії Яшаром Чевіком. Як зазначалося, поляки є однією з найбільших груп спостерігачів від СММ ОБСЄ. Її голова подякував Польщі за передачу вакцин проти COVID-19 працівникам. Посольство Республіки Польща підкреслило, це була «дуже важлива зустріч у контексті польського головування в ОБСЄ у 2022 р.»

Пшидач також поспілкувався із заступником керівника Офісу Президента України Андрієм Сибігою. Польща та Україна повністю погоджуються щодо загроз, пов’язаних із «Північним потоком 2». Також було звернено увагу на значення Люблінського трикутника для посилення співпраці у Східній Європі.

Співрозмовники також обговорили безпекову складову співпраці та обмінялися думками щодо викликів у регіоні. Сибіга подякував Польщі за незмінну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах, а також за послідовне сприяння курсу України на членство в ЄС і НАТО.

«Польща була й залишається для України не просто дружнім сусідом, а важливим стратегічним партнером. У цьому зв’язку Андрій Сибіга підкреслив активний двосторонній діалог на найвищому рівні та висловив сподівання на його розвиток. Зокрема, українська сторона вдячна Президенту Польщі Анджею Дуді за прийняття запрошення відвідати Київ з візитом та взяти участь у саміті Кримської платформи та заходах із нагоди 30-ї річниці незалежності України», – йдеться у повідомленні Офісу президента.

Крім того, заступник керівника високо оцінив налаштованість Польщі під час головування в ОБСЄ у 2022 році приділяти особливу увагу ситуації на Донбасі та відновленню територіальної цілісності України.

«Спільними були позиції, що проєкт Nord Stream 2 є загрозою для безпеки України, Польщі та всієї Європи, а також щодо необхідності подальшої скоординованої роботи для протидії його втіленню», – зазначає Офіс Президента України.

«Ми продовжуємо наші переговори з українською стороною на складні історичні теми», – написало Посольство Польщі, повідомивши, що Пшидач зустрівся з керівником Українського інституту національної пам'яті Антоном Дробовичем. 

«Ми хочемо будувати майбутнє з повагою до правди про минуле», – вказано у повідомленні.

«З огляду на динамічну політичну ситуацію в Європі ключовими викликами залишаються агресивні дії Російської Федерації, включаючи заплановане завершення газопроводу «Північний потік 2». Одночасно оцінка перспектив мирних переговорів на Донбасі має особливе значення в контексті тиску деяких держав на впровадження так званої формули Штайнмаєра», – наголошують в Офісі Президента.

Коментарi (0)