вівторок, 19 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Підрив цистерн з аміаком та табори: російська пропаганда запустила  фейк про навчання України та НАТО

Олександр Слов'янець


інформаційна війна

Підрив цистерн з аміаком та табори: російська пропаганда запустила фейк про навчання України та НАТО

views232

22.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська пропаганда намагається дискредитувати навчання України та НАТО «Об’єднані зусилля – 2021». Для цього використовуються анонімні телеграм-канали інформацію з яких підхоплюють «авторитетні» російські медіа.     

Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля – 2021» відбудеться з 22 по 30 вересня 2021 року на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів. В них очікується участь представників і підрозділів від близько 15 країн – членів НАТО та партнерів. 

Як запускався фейк? 

Для розповсюдження фейкової інформації використовувалася класична схема з двох кроків. Спочатку інформація оприлюднювалася на невідомому ресурсі, а потім її вже підхоплювали «авторитетні ЗМІ». Зазвичай розповсюдження фейку може проходити три-чотири кроки, а то й більше. Але через те, що навчання вже стартують 22 вересня, спецслужби РФ вирішили піти по спрощеному варіанту. 

Фейк запустив один з анонімних телеграм-каналів, який судячи з контенту, контролюється спецслужбами РФ. Була оприлюднена інформація щодо «закритого  плану» по проведенню навчань. 

Інформація нібито була здобута за допомогою хакерів, які зламали сервери ЗСУ. 

Потім цю інформацію підхопили російські пропагандистські «ЗМІ»: «Ізвєстія», «Ren.tv» та інші. Новини виходили під кричущими заголовками, які починалися з фрази: «Хакери злили…». 

Скріншот з сайту Ren.tv

Деталі фейку 

Цитати з новин російських «ЗМІ»: 

«Під час навчань також заплановані вибухи мостів і розливи цистерн з аміаком».

  

«Крім того, в планах у українських військових - створення таборів для тих, хто буде безконтрольно бігти з поля бою. ВСУ планує використовувати їх в якості живого щита».

 

Історія про табори, використовується російською пропагандою, починаючи з 2014 року. Тільки тоді ці «табори» нібито будували поруч зі звільненими містами для утримання полонених бойовиків та прихильників «руського міру». Насправді не було жодного такого табору і ця «лякалка» просто зникла з інформаційного поля. 

Треба нагадати, що російська пропаганда у серпні цього року розповсюджувала фейк про терор СБУ на Донбасі.

Коментарi (0)