субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Отаман та БТР-60М пройшли кількаденні випробування (відео)

Технології

Отаман та БТР-60М пройшли кількаденні випробування (відео)

views132

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Розроблені НВО «Практика» зразки універсальних колісних платформ «Отаман» та БТР-60М пройшли заводські ходові випробування на полігоні Збройних Сил України «Десна».

Про це повідомляє Defense Express.

Випробування зразків спеціально проводились у складних погодних умовах. Денні та нічні марші по танкодрому тривали кілька діб. Під час цих випробувань машини долали спеціальні перешкоди: гірки, рови, окопи, ескарпи. Кожен зразок подолав кілька сотень кілометрів в складних умовах зимових ґрунтів, ожеледиці та насту.

До заводських випробувань були залученні військові, які оцінювали можливості “Отаману” та БТР-60М та формували перелік змін та нововведень у конструкції, з огляду на реальний бойовий досвід.

Також з результатами випробувань прямо на полігоні ознайомилось Командування Сухопутних військ. Командувач Олександр Сирський особисто протестував на танкодромі кожну машину.

Сирський зазначив, що сухопутним військам потрібна сучасна універсальна колісна броньована машина, яка призначена для розміщення різного типу озброєння та має високу прохідність, бронезахист та ергономічність. БТР-4, який зараз знаходиться на озброєнні та гідно показав себе у боях, все ж таки має певний максимум своєї модернізації.

«Ми вітаємо зусилля української «оборонки» у створенні нових зразків військової техніки. Враження від обох машин вкрай позитивні. «Отаман» ‒ це абсолютно нова платформа, яка легка в управлінні та без зусиль долає всі перешкоди. Вона може бути виконана як у варіанті 6×6, так і 8×8, що відкриває доволі широкі перспективи”‒ прокоментував Командувач Сухопутних військ.

Також Олександр Сирський зазначив, що БТР-60М дає можливість у короткі терміни отримати відносно недорогу броньовану машину із різним озброєнням. БТР-60М може посилити підрозділи охорони, а надалі ‒ бригади територіальної оборони.

«Отаман» створений на новому шасі із потужною підвіскою, яка дозволяє реалізувати навантаження на одну вісь на рівні 9 тонн. Враховуючи нерівномірний розподіл навантаження на вісі, у версії 6х6 це дозволяє отримати стандартну повну бойову масу у 23 тонни, а у версії 8х8 – 32 тонни.

Такий резерв ваги дозволяє встановити бронювання, яке у базовій версії відповідає протикульовому захисту STANAG lvl 2 з усіх сторін, а у лобовій проекції захищає від куль 12,7 мм. А при встановленні додаткових керамічних елементів рівень захисту зростає до STANAG lvl 4, тобто від куль 14,5 мм на відстані 200 метрів у лоб.

Враховуючи повноцінний протимінний захист з V-подібним днищем, це робить «Отаман» найзахищенішою колісною платформою в Україні та аналогічним провідним західним зразкам.

Такі можливості шасі дозволяють розмістити на платформі «Отамана» артилерійські бойові модулі та засоби протиповітряної оборони.

В «Отамані» використано двигун Deutz потужністю 558 к.с., який дозволяє рухатись зі швидкістю до 110 км/год.

Водночас БТР-60М – це рішення модернізації БТР-60, яке полягає у збереженні підвіски, заміною архаїчної «спарки» двох двигунів по 90 к.с. кожен на один 320-сильний Deutz з автоматичною коробкою Allison та глобальному перекомпонуванню машини.

Зокрема двигун на БТР-60М розміщується спереду, що дозволяє вивільнити корму для десантного відділення. А нова форма бронекорпусу, зі значно більшим внутрішнім простором (20,4 проти 16,1 куб. м.), дозволяє використати цю машину під абсолютно інші задачі.

Наприклад, на платформі БТР-60М можливо не тільки створити машини для підрозділів “другої лінії”, а оснастити нею штабні та тилові підрозділи. Наприклад, на її базі можливо виконати санітарно-евакуаційну машину, машини зв’язку та управління, тощо.

Крім того, у БТР-60М зріс і рівень бронювання з ПЗСА-2 до ПЗСА-4 та додався захист від 6-кг фугасів.

З огляду на можливості «Отамана», він має всі шанси стати основною платформою у Збройних Силах України, а БТР-60М може значно посилити підрозділи «другої лінії».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі