субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Освітній омбудсмен назвав тих, хто допомагає дітям-переселенцям швидше заговорити українською мовою

Олександр Попов


Суспільство , Освіта , Переселенці , Психолог

Освітній омбудсмен назвав тих, хто допомагає дітям-переселенцям швидше заговорити українською мовою

views199

24.02.2023

Подiлитися у соц.мережах

Дітям-переселенцям швидше заговорити українською мовою допомагають психологи, педагогічні працівники та керівництво шкіл.

Про це сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов, передає «Главком».

«Люди, які приїжджають зі сходу України, не завжди добре володіють українською мовою. При цьому вони здебільшого добре розуміють та усвідомлюють важливість саме української мови», – зазначає Сергій Горбачов.

Вчителі допомагають дітям-переселенцям, щоби вони змогли швидше заговорити українською. Якщо з оточенням таких дітей, з однокласниками правильно працюють педагоги, то все відбувається спокійно і з розумінням: як з боку місцевих, так і з боку вимушених переселенців. Освітний омбудсмен зазначив, що багато залежить від підтримки з боку педагогів, бо не так просто перейти на мову, яку ти хоч і знаєш, і чуєш, але постійно нею не спілкуєшся.

«У нас є різні приклади: і коли на дітей, які не переходять на українську, чиниться певний тиск, і навпаки, коли люди зі східних областей демонстративно відмовляються говорити українською», – додав він. – «Це абсолютно логічна позиція людини, яка все життя говорила однією мовою, а тут треба говорити іншою. І хоча ця вимога законна, вона іноді зустрічає супротив».

За словами освітнього омбудсмена, з психологічною підтримкою у школах зараз – біда. Проте на сайті освітнього омбудсмена є низка рекомендацій, як психологічно підтримати дітей. Є чимало програм психологічної підтримки та реабілітації людей із посттравматичним синдромом. Сергій Горбачов зазначив, що психологічної підтримки та реабілітації потребують і батьки, які перебувають у постійному стресі та хвилюються за своїх дітей.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі