понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Освітні центри для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій почали роботу

Суспільство , Освіта

Освітні центри для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій почали роботу

views118

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Від 9 червня почали працювати центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Відкритими вони будуть до 23 жовтня 2020 року, а абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму зможуть вступати без здачі ЗНО в українські університети.

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

Вказується, що про візит до центру можна домовитись заздалегідь.

«Працівники освітніх центрів сьогодні приступили до своєї важливої роботи. Вступникам потрібно лише обрати спеціальність та навчальний заклад, куди б вони хотіли вступати, і звернутися в освітній центр у цьому закладі між 9 червня і 23 жовтня 2020р. Про візит в освітній центр можна домовитися заздалегідь, контакти центрів розміщені на сайті Міністерства освіти і науки», – йдеться в повідомленні.

Ми раніше писали про те, що у 2020 році жителі тимчасово окупованих територій можуть вступати за спрощеною процедурою в понад 100 університетів, які підпорядковані МОН, МОЗ, МВС та Мінкультури і інформаційної політики.

«Вступники, які бажають взяти участь у конкурсі на бюджетні місця, повинні подати заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах: вступники з Криму – не пізніше 20 серпня, вступники з Донбасу – не пізніше 22 серпня», – підкреслили в МОН.

У пресслужбі відомства також додали, що ті, хто не встигнуть подати документи в серпні, до 23 жовтня можуть подавати заяви для вступу на контракт.

Більш того, абітурієнти можуть навіть не мати український паспорт. При подачі документів достатньо буде пред’явити свідоцтво про народження.

«А абітурієнти, які не мають українського документа про освіту, можуть отримати його через освітній центр, який направить їх в школу при освітньому центрі для складання двох екзаменів державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Також їм потрібно буде скласти один вступний іспит, який встановлює установа вищої освіти», – йдеться в повідомленні.

У відомстві також додали, що в робочі дні працює безкоштовна гаряча лінія для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій з 9:00 до 18:00 (0-800-504-425).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі