вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Освітяни Зеленському щодо міністра освіти: Може варто замислитися, чому професіонали на йдуть на посаду?

Суспільство , Освіта

Освітяни Зеленському щодо міністра освіти: Може варто замислитися, чому професіонали на йдуть на посаду?

views114

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ректорат Українського католицького університету оприлюднив звернення щодо затягування з призначенням міністра освіти і науки та пояснив, якого очільника потребують освітяни України.

Про це йдеться на офіційному сайті УКУ.  

Так, після заяви президента Зеленського про те, що важко знайти належні кадри, в УКУ відповіли, що треба замислитися над тим, чому професіонали не хочуть подаватися на посаду.

«Може, президентові варто замислитись над тим, чому гідні професіонали, яким до снаги вирішувати завдання освіти на національному рівні, на цю високу й престижну посаду не подаються?», – запитали у відповідь.

Читайте також: Зеленський про Шкарлета, який підтримував Януковича і був в «Партії регіонів»: Вже півроку шукаємо міністра освіти, треба на чомусь зосередитися

Вони підкреслили, що потрібно обирати людину, яка має довіру та бачення розвитку освітньої системи.

«Україна заслуговує на міністра освіти і науки, який чи яка матиме мандат довіри від освітянського середовища і продемонструє чітке бачення подальшого розвитку української освітньої системи. … Міністр освіти і науки має бути відданим принципам академічної доброчесності, творчої свободи, нетерпимості до плагіату тощо. Кандидат на посаду міністра повинен усвідомлювати, що освіта може бути успішною лише за умови, що вона спирається на два крила: добрі знання та високі етичні стандарти. На одному лише крилі «птах» української освіти літати не зможе», – йдеться в повідомленні.

Ректорат УКУ також закцентував увагу на тому, що кандидат має бути відважним для того, щоб надати більше свободи університетам, тому що у ситуації, коли в державі недостатньо грошей на вищу освіту, вона має не зав’язувати, а навпаки, розв’язувати університетам руки.

Крім того, майбутній міністр повинен продовжити впровадження прозорих конкурсних механізмів розподілу державних коштів за визначеними пріоритетами і показниками ефективності діяльності ЗВО та стимулювати бізнес через податкове законодавство вкладати ресурси в розвиток університетів, а для цього створювати сприятливі умови.

«Кандидат повинен засвідчити готовність зберегти і продовжити всі ключові реформи, розпочаті у сфері вищої освіти, включно з проведенням ЗНО для вступу на магістратуру; визначення KPI для ректорів при підписанні контракту; впровадження індикативної собівартості; конкурсний розподіл державного фінансування університетів за результатами їхньої діяльності тощо», – йдеться в повідомленні.

Водночас, наголосили на твердості характеру, який допоможе не йти на догоду політикам, а має відстоювати права студентів та викладачів.

«Це має бути людина з характером, яка не боїться плисти проти течії, не поступиться на догоду політичній кон’юнктурі. Міністр повинен обстоювати право студентів на якісну освіту, право викладачів – на якісні умови виконання ними своєї роботи, право науковців – на належну підтримку знакових суспільно важливих досліджень і впровадження інноваційних розробок, право роботодавця – на вишкіл компетентного і самозарадного працівника, право громадян – на ефективне використання їхніх податків для спільного блага всього суспільства», – йдеться в повідомленні.

Крім того, у зверненні підкреслили, що міністр повинен дбати про те, щоб українські  університети готували та випускали таких випускників, які б були конкурентоздатними і не зраджували інтересам України.

«Важливо, щоб очільник МОН дбав про те, щоб наші університети готували випускників, які б були конкурентоздатними у глобальному вимірі й водночас патріотами України, керувалися її національними інтересами, працювали на її благо та задля суспільного добра», – йдеться у зверненні ректорату УКУ.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі