понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Освіта в Україні: рішення щодо 1 вересня та закон про ЗНО за бажанням

Суспільство , Освіта

Освіта в Україні: рішення щодо 1 вересня та закон про ЗНО за бажанням

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій розповіла про початок нового навчального року, а текст закону, у якому пояснюється, хто має проходити ЗНО, з’явився у «Голосі України».

На сьогодні, 23 червня, «всередині Кабміну немає рішення» щодо того, як почнеться навчальний рік у школах. За словами виконувачки обов’язків міністра освіти Любомири Мандзій, «адаптивний» карантин продовжили до 31 липня, але ніхто не знає, як розвиватиметься епідемічна ситуація далі. Вона додала, що живе спілкування точно ніхто не скасовував, бо це «суть школи», але…

«Безперечно, я за те, щоб діти повернулись до школи. Але щоб умови навчання у школі були безпечними. Тому зараз ми готуємося до проведення ЗНО та вступної кампанії. Наше основне завдання — це збереження здоров’я учасників освітнього процесу», — пояснила Мандзій.

Крім того, протягом цього тижня Міносвіти разом із Міністерством охорони здоров’я готують протоколи, які визначатимуть заходи безпеки у школах до повернення дітей з 1 вересня.

«Я впевнена, що новий навчальний рік для учнів шкіл розпочнеться з 1 вересня. Для студентів першого курсу з 17 вересня. Ми передбачили коригуюче навчання в наступному році, щоби кожен вчитель зрозумів, як опанували матеріал його учні», — наголосила Мандзій.

Щодо складання ЗНО цього року, то про деталі можна дізнатися в опублікованому в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» Законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» (№3669).

Якщо коротко, то Законом встановлюється, що здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації, але мають право скласти ЗНО «за власним бажанням».

Читайте також: Діти з ТОТ Донецької та Луганської областей не складатимуть ЗНО для вступу у виші

«Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням», – йдеться в тексті документа.

Читайте також: В ОП пояснили чим відрізняються діти з ОРДЛО від тих, що живуть на підконтрольній Україні території

Представник Президента у Верховній Раді, перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук під час презентації законопроєкту пояснив, що таке рішення «жодним чином не спрямовано на скасування ЗНО».

У пояснювальній записці метою ухвалення законопроєкту вказано мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо. 18 червня Верховна Рада ухвалила президентський закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року» (№3669).