понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Останнє засідання ТГК проводитиметься з представниками «ЛДНР» – будуть узгоджувати «особливий статус»

Новини , Російська агресія , Політика

Останнє засідання ТГК проводитиметься з представниками «ЛДНР» – будуть узгоджувати «особливий статус»

views42

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

27 листопада у Мінську відбудеться останнє засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі перед зустріччю у «нормандському форматі».

Сама ж зустріч лідерів «нормандської четвірки», куди входять представники Франції, Німеччини, України та Росії відбудеться в Парижі 9 грудня.

Головна тема сьогоднішнього засідання – це реалізація скандальної «формули Штайнмаєра». І узгоджувати ключові моменти будуть не тільки представники вищеназваних країн, але й люди з угруповань «ДНР» та «ЛНР».

Це підтвердила і депутат Верховної Ради від провладної фракції «Слуга народу» Ірина Верещук, яка сказала, що оскільки засідання ТКГ розглядаються як можливість узгодження нового закону про «особливий статус» Донбасу, то воно має проходити з представниками так званих «республік» «ДНР» та «ЛНР».

«У нас є ТКГ в Мінську, там є представники самопроголошених «ЛДНР». І в такий спосіб ми зможемо про це говорити «про узгодження нового законопроекту– ред.), – сказала Ірина Верещук.

За її словами, вони очікують, що «нормандський» саміт в Парижі після узгодження всіх питань з представниками ОРДЛО може задати імпульс роботі ТКГ в частині «особливого статусу», а також обміну утримуваними особами.

Нагадаємо. Дія попереднього тимчасового закону закінчується 31 грудня 2019 року. Після того, як у Парижі пройде саміт в «нормандському форматі», Верховна Рада матиме лише 11 днів, щоб розробити новий законопроект. Протягом чотирьох днів з 11 передбачений режим пленарних засідань, коли його можна прийняти.

Рада пообіцяла прийняти закон у дуже стислі терміни.

Президент Володимир Зеленський раніше пообіцяв, що буде написано та затверджено новий закон щодо «особливого статусу» Донбасу, а не продовжено старий варіант.

І найважливіше. Умова президента Російської Федерації Володимира Путіна виконана, бо саме він неодноразово підкреслював, що, в разі написання нового закону, він потрібен бути узгоджений з угрупованнями «ДНР» і «ЛНР», бо «інакше це заведе переговорний процес у глухий кут».