четвер, 26 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Організатора обстрілу автобуса під Волновахою в 2015 році засуджено до довічного ув’язнення

Новини , Суспільство , Право

Організатора обстрілу автобуса під Волновахою в 2015 році засуджено до довічного ув’язнення

views1354

07.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Куйбишевський районний суд Запорізької області засудив командира «1 батальйону 5 ОМСБр «Оплот» терористичної «ДНР», колишнього «військового коменданта» окупованого Докучаєвська Юрія Шпакова з позивним «Юст» до довічного ув’язнення за організацію  обстрілу волноваського блокпосту 13 січня 2015 року, внаслідок якого загинуло 12 цивільних осіб і ще 19 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Про це повідомила Медійна ініціатива за права людини у Файсбук.

Суд також частково задовольнив цивільні позови потерпілих щодо відшкодування нанесеної моральної шкоди. 

Слухання відбувалися у спеціальному судовому провадженні за відсутності обвинуваченого. І хоч адвокат Шпакова заперечував проти “заочного” засудження, оскільки обвинуваченого не було оголошено у міжнародний розшук і йому не було належним чином повідомлено про підозру, суд вважав за можливе розгляд справи in absentia.

Встановлено, що 13 січня 2015 року Шпаков вів активні телефонні перемовини з іншими терористами щодо обстрілу блокпосту. Зокрема саме Шпаков віддав наказ «командиру реактивного дивізіону “Ангели аду» з позивним «Опасний» відкрити вогонь по «цілі №2», якою і був блокпост. 

При цьому Шпаков усвідомлював, що блокпост створений виключно для пропуску цивільних осіб і перевірки документів, а на момент обстрілу, о 14:25, на блокпості перебуватимуть цивільні особи, оскільки вони мають змогу перетнути лінію розмежування тільки в денний робочий час КПВВ. 

У вироку зазначено, що Шпаков безпосередньо підпорядковувався «командиру-куратору “5 Донецької ОМСБр “Оплот”» - полковнику Збройних сил РФ із позивним “Захар”, щодо якого наразі ведеться досудове слідство. 

 

 

 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі