середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Опубліковано закон про колаборантів: деталі

Політика

Опубліковано закон про колаборантів: деталі

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На восьмому році російської агресії, яка розпочалася 20 лютого 2014 року, з’явився законопроект про колаборантів. Це не перший законопроект, який розроблявся нардепами. У грудні 2017 року у Верховній раді був зареєстрований аналогічний законопроект, але його так і не розглянули.

Повна назва: «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)».    

 У пояснювальній записці до проекту закону, який був зареєстрований 24 лютого, зазначається:

«Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України…»

Закон має ввести відповідальність за співпрацю з окупантами та державою-агресором. У законопроекті передбачаються обмеження щодо зайняття владних посад  для осіб, які співпрацювали з окупаційними адміністраціями, з країною-агресором, військовими формуваннями окупантів тощо. Обмеження для колаборантів щодо зайняття владних посад передбачаються на термін 15 років.       

Що змінюється у кримінальному кодексі

У ККУ з’являється нова стаття 111-1 «Колабораційна діяльність», яка передбачає кримінальну відповідальність до 15 років ув’язнення за публічне заперечення агресії проти України, заперечення тимчасової окупації територій України. 

Встановлюється відповідальність за публічні заклики до підтримки рішень і дій країни-агресора, військових формувань та окупаційних адміністрацій.  Кримінальна відповідальність вводиться за співпрацю з окупантами та невизнання суверенітету України на тимчасово окупованих територіях. 

Для тих громадян України, які добровільно займали не дуже важливі посади в окупаційних адміністраціях, передбачається покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади строком від 10 до 15 років. Можлива конфіскація майна. 

За розповсюдження російської пропаганди у навчальних закладах – покарання виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців.  Може бути позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

За передачу майна або матеріальних ресурсів збройним формуванням країни-агресора настає відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі до 5 років з позбавленням права займати певні посади до 15 років. 

Настає відповідальність, якщо громадянин добровільно займав певні адміністративні посади в окупаційній адміністрації, проводив вибори та референдуми, робив публічні заклики до проведення виборів на окупованих територіях. За це передбачається покарання – 5-10 років позбавлення волі. 

Є у законопроекті є й згадка про пропагандистів. За організацію пропагандистських (політичних) заходів та за інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором або з окупаційними адміністраціями, а також за активну участь у таких заходах – покарання 10-12 років ув’язнення. 

Участь у правоохоронних і судових органах окупаційної влади, військових формуваннях, надання таким формуванням допомоги карається позбавленням волі до 15 років.                           

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі