п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Опора» викрила схему купування людей на вибори у столиці (фото, відео)

Суспільство , Політика

«Опора» викрила схему купування людей на вибори у столиці (фото, відео)

views121

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

28 серпня громадянська мережа «Опора» повідомила про «підготовку» людей з інших областей до виборів у столиці. На території Житомирської області група осіб скуповувала за 200 грн копії паспортів, а за світлину бюлетеня у день виборів пропонували 1 тисячу грн.

Про це «Опора» інформує на власному сайті.

Ще 28 липня в мережі Фейсбук з’явилось оголошення: «Завтра 30/07/20 150 грн час для всех. Массовка. Пишите в личку». За деякий час оголошення змінили на: «1150 грн за два дня! Кто желает – звоните».

Представники «Опори» здійснили дзвінок за вказаним номером. Чоловік, який представився Максимом, розповів, що люди треба для голосування в Києві.

«Це масовка у виборах. Треба просто люди. Буде 25 жовтня в Києві. Завтра треба прийти і зареєструватись, якщо ви їхатимете на Київ. Завтра 150 гривень на руки, а 1 тисячу вже в Києві. Проїзд безкоштовний, харчування є і назад завозять. Хочете своїм ходом приїдете або на автобусі. Там треба буде сфотографувати на ваш телефон, що ви проголосували за того чоловіка. Я кандидата не можу озвучити, бо нам цього поки що не повідомляють. Завтра за реєстрацію отримаєте 150 гривень на руки, а потім їдете ви чи не ні – це вже ваша справа. З собою мати паспорт і код», – сказав чоловік.

Зустрітися він запропонував 30 липня о 8:30 в одному з районів Житомира.

Чоловік прийшов з двома дівчатами. Вони відразу запитали про групу людей пенсійного віку та їхню кількість і чи є копії паспортів. Далі одна з «керівників» зібрала документи та пішла робити копії. Згодом приєднались ще кілька осіб, які привели «своїх» людей.

«Опора» викрила схему купування людей на вибори у столиці (фото, відео)
Фото Громадської мережі «Опора»

«Нас декілька людей збирають групи. Голосування 25 жовтня відбудеться в Києві, мера столиці обиратимуть. За ваш голос дають 1200 гривень: 200 зараз за те, що ви подаєте заявку, що їхатимете, і вже коли проголосували в палатці, поставили галочку, вам штуку гривень дадуть. Зайшли в палатку, проголосували, поставили галочку, сфотографували, вийшли, показали, вам 1000 гривень дали, почекали всіх інших – і їдемо в Житомир», – розповів один із «керівників».

Всім, хто погоджувався, «керівники» повідомляли, що поїздка до столиці буде на цілий день. Голосувати в Житомирі вони вже не зможуть. Аби отримати 200 грн треба передати копію паспорту та коду, а потім вирішувати, їхати чи ні.

Людей підводили до автомобілів, припаркованих поруч, і роздавали кошти.

«Опора» викрила схему купування людей на вибори у столиці (фото, відео)
Фото Громадської мережі «Опора»

«Все добре. Але не розуміємо, чому нам дали 800 гривень», – сказали своєму «керівнику» хлопець і дівчина, коли вийшли з авто. На зустрічі було близько 20 людей.

Схема застосовується для зміни виборчої адреси.

На 28 серпня за даними Держреєстру вже 282 житомирських виборця змінили адресу. Така схема зараз працює вже в Одеській області. Правоохоронці розслідують дані справи.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі