четвер, 19 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Опалювальні «війни» на Донеччині: «Ви ще включіть вартість диму»

Економіка

Опалювальні «війни» на Донеччині: «Ви ще включіть вартість диму»

views55

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Донеччині у рахунках за опалення з’явилися незрозумілі для людей рядки з цифрами, серед яких є оплата за абонентські послуги та оплата за теплову енергію, яка йде на функціонування системи опалення. І найбільш приголомшлива для людей вимога оплати за обігрів місць загального користування.

Причому остання оплата стосується усіх мешканців багатоквартирних будинків, включаючи тих у кого змонтоване автономне опалення. Навіть, коли у під’їзді багатоповерхового будинку немає батарей, все одно треба платити.

Такий підхід обурив громадян у декількох містах Донеччини. У Дружківці навіть проводили акцію протесту.

Ось як це пояснює Галина Вострецова – директор відокремленого підрозділу «Центру продажу послуг та клієнтського обслуговування» ОКП «Донецьктеплокомуненерго». Це комунальне підприємство, яке підпорядковується ДонОДА.

«До місць загального користування відносяться сходові клітки, ліфтові, підвали. Все те, що знаходиться у середині будинку»

Опалювальні «війни» на Донеччині: «Ви ще включіть вартість диму»

Представники обласного комунального підприємства стверджують, що скільки будинок спожив тепла по лічильнику, стільки і йде на оплату. Але тепер є новий розподіл тепла. Раніше це тепло розподілялось лише на квартири, які були підключені до центральних систем опалення. Люди, які мешкали у цих квартирах оплачували, у тому числі і місця загального користування. Тепер Регулятор вирішив, що оплата за опалення місць користування, буде братися і з людей, у квартирах яких встановлені власні автономні котли.

Такий підхід обурює людей, у яких є автономне опалення. Не менш обурлива ситуація для людей, у під’їздах яких немає батарей опалення. Їх там або не було взагалі або вони були обрізані.

Ось що відповідають представники «Донецьктеплокомуненерго»:

«Підтримання температури відбувається не тільки через опалювальні пристрої, а також через стіни. Але це вважається не опаленням, а саме витратами. Норма температури у під’їзді має бути 5 градусів, щоб це вважалося опаленням».

Співробітники обласного комунального підприємства кажуть, що всі ці оплати вже були у тарифі на опалення, а тепер їх відокремили, щоб люди бачили за що платять. Причому немає заперечень від комунальників щодо того, що тариф на опалення виріс.

Представників ОСББ, які були на зустрічі, пояснення ніяк не влаштували. Вони так і не зрозуміли, чого власники системи автономного опалення, мають сплачувати кошти за те, що їхнє опалення гріє під’їзди.

Ми вирішили з’ясувати, чи з’явилися у рахунках на опалення, такі ж цифри, як це сталося у Дружківці, Слов’янську та інших населених пунктах області, наприклад у Краматорську та Бахмуті.

У Краматорську ніяких нововведень у рахунках за опалення за листопад немає. Правда у людей там інший теплопостачальник – ТОВ «Краматорськтеплоенерго». Тариф там – 1406 гривень за гігакалорію. У «Донецьктеплокомуненерго» цей тариф наразі – 1930 грн за Гкал. Що суттєво більше. При цьому «Донецьктеплоенерго» – це підприємство, яке підпорядковується обласній адміністрації й створене у свій час обласною радою. А ТОВ «Краматорськтеплоенерго» – це приватна структура.

У Бахмуті у квитанціях на оплату тепла за листопад від ТОВ «Бахмут – Енергія» з’явилася вимога заплатити за опалення місць загального користування. Мешканець Бахмуту, Костянтин, учасник російсько-української війни, у якого є автономне опалення, сказав, що за це він платити точно не буде і це його «принципова позиція».

Опалювальні «війни» на Донеччині: «Ви ще включіть вартість диму»

Один з мешканців Слов’янська, який був на зустрічі з комунальниками запропонував «Донецьктеплокомуненерго»:

«Ви ще включіть вартість диму. Ви ж грієте атмосферу. В нас остається тільки одне – платити тільки за опалення квартири. Все інше – блеф».