п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Оновлений БПЛА PD-2 оснастили гіростабілізованою платформою українського виробництва (відео)

Технології

Оновлений БПЛА PD-2 оснастили гіростабілізованою платформою українського виробництва (відео)

views146

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Приватна компанія UkrSpecSystems продовжує роботи з вдосконалення українського модульного безпілотного комплексу People’s Drone. Українською розробкою, окрім силових структур нашої країни, зацікавилися й за кордоном.

Про це повідомляє Діфенс Експрес.

Нагадується, що нещодавно відбулися випробування вітчизняного дрона «малого» тактичного класу, на яких відпрацьовувалося управління двома БПЛА з однієї станції управління, фіксуючи політ оновленою оптичною станцією з гіростабілізованою платформою, розробленою та створеною в Україні.

Завдяки оснащенню «ока» кількома камерами та тепловізором, БПЛА може проводити високоякісний моніторинг на висоті до кількох тисяч метрів вдень і вночі, а завдяки вітчизняній платформі, з вбудованими датчиками положення, зображення залишається чітким та якісним.

«Фактично в UkrSpecSystems створили таку собі «лайт»-версію оптико-електронної системи, на кшталт тих, якими оснащується BayraktarTB2 або планують оснастити вітчизняний ударний дрон «Сокіл-300».

Подібна сучасна система, разом з можливістю PD-2 перебувати в повітрі до 10 годин та підійматися на висоту 3 км, робить з розробки UkrSpecSystems чудову розвідувальну машину з великими можливостями.

Крім того, у такого «військового розвідника» є можливість використання швидкозмінних модулів з додатковими електричними двигунами, що дозволяє БПЛА здійснювати вертикальний зліт і посадку.

Завдяки зручній модульній конструкції, лише протягом 15 хвилин можна змінити конструкцію PD-1 (fixed-wing) із класичним стартом до вертикального – PD-1 VTOL

PD-2 легко розбирається та збирається, а система вертикального зльоту та посадки забезпечує скритність запуску та посадки з будь-якого місця, тому що апарату стають не потрібні злітно-посадкова смуга чи катапульта.

«Окремо варто відзначити й опціональну можливість використання PD-2 баражуючих боєприпасів, що встановлюються у спеціальні підвісних контейнерах. За словами розробників, вони можуть бути термобаричними осколково-фугасними або кумулятивними з бойовою частиною вагою до 3 кг. При використанні подібної мінібомби з висоти близько 1 км досягається точність попадання в радіусі 10 метрів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається також, що українською розробкою (окрім силових структур нашої країни) зацікавилися й за кордоном. Зокрема був укладений контракт з ОАЕ на постачання комплексів PD-1, а створені UkrSpecSystems гіростабілізовані платформи продавали в країни ЄС та Австралію.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі