субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олівер Варгеї назвав зустріч з Зеленським «чудовою» і повідомив про пошуки рішення з прав нацменшин

Новини , Політика

Олівер Варгеї назвав зустріч з Зеленським «чудовою» і повідомив про пошуки рішення з прав нацменшин

views123

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Єврокомісар з питань політики сусідства та розширення Олівер Варгеї зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським.

На зустрічі, яка проходила сьогодні, 12 лютого, обговорювали не лише прогрес у реформах, а й потребу вирішити проблеми національних меншин.

Про це йдеться у повідомленні єврокомісара у Twitter.  

Олівер Варгеї написав, що дискусія з Зеленським була «чудовою». І що вони не тільки обговорили співпрацю в економічних питаннях та реформах, а й домовились про пошук вирішення проблем національних меншин.

«Ми погодилися посилити економічну співпрацю для побудови сильної та стійкої економіки в Україні. Обговорювали прогрес у реформах, включаючи судоустрій, та необхідність пошуку вирішення проблеми національних меншин», – зазначив Варгеї.

Варто зазначити, це вже другий день перебування єврокомісара з візитом у Києві. Напередодні зустрічі він заявив, що у своєму висновку про відповідність українського законодавства цінностям ЄС планує ґрунтуватися на оцінці представників меншин.

Ще до приїзду в Україну Варгеї, якого було призначено до складу Єврокомісії за квотою Угорщини, наголосив на тому, що під час візиту приділить максимальну увагу дотриманню прав нацменшин в Україні.

Нагадаємо. Представники угорської меншини незадоволені освітньою реформою і вимагають скасування мовних норм закону «Про освіту».

7 лютого вони зробили якісь дві пропозиції Україні, щоб вирішити ситуацію з вивченням української мови в навчальних закладах. І підкреслили, що угорці, які проживають в Україні, можуть вивчити державну мову «навіть без того, щоб поступово кількість україномовних предметів у них збільшувалася».

Того ж дня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко висловив сподівання, що порозуміння та компроміси знайдуться, а Угорщина розблокує діалог України з НАТО.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі