понеділок, 20 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олександра Шумкова знов відправили до ШІЗО РФ

За кордоном , Новини

Олександра Шумкова знов відправили до ШІЗО РФ

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українського політв’язня Олександра Шумкова, якого Російська Федерація засудила до 4 років колонії загального режиму у справі «Правого сектора», відправили до штрафного ізолятора.

Про це розповіла родичка політв’язня Людмила Шумкова і додала, що 15 листопада до нього все ж допустили представника консульського відділу Посольства України в РФ.

«Олександр знаходиться в ШІЗО, йому призначили чергове «покарання» на 12 діб. Вважаємо, що це помста за заперечення попереднього незаконного змісту 39 діб в ШІЗО», – повідомила тітка Олександра Шумкова.

За її словами, після звернення Шумкова в суд з вимогою визнання незаконним покарання в ШІЗО 39 діб поспіль, за вересень-жовтень адміністрація установи йому винесла 16 усних доган.

Нагадаємо. Олександр Шумков зник в кінці серпня 2017 року. 4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до 4 років ув’язнення. Шумкова звинуватили в тому, що на протязі майже 3 років з 2014-2017 рр. він брав участь в діяльності «Правого сектора», яка була «направлена ​​проти інтересів Росії».

14 жовтня 2019 року Шумков оголосив голодування з вимогою припинити шантаж з боку Росії із використанням політв’язнів на переговорах у мінському та нормандському форматах. Після початку голодування він почав скаржитись на постійний головний біль, але йому відмовили в медобстеженні. Замість цього в’язня перевели в тюремну лікарню російського міста Торжок. Припинив голодування Олександр Шумков через загрозу примусового харчування, але стан його здоров’я значно погіршився.

Людмила Денісова зверталася до уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів для відновлення прав українського політв’язня Шумкова в російській колонії. Але інформації звідти не надійшло.

Зараз до президента України Володимира Зеленського звернувся Союз української молоді (СУМ) з проханням включити Олександра Шумкова до списку полонених, щодо яких ведуться переговори у майбутньому обміні. Його просять додати до переліку тих, хто має якнайшвидше повернутися в Україну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі