субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олега Приходько включили до списку екстремістів, порушивши презумпцію невинуватості

Новини , Новини окупації

Олега Приходько включили до списку екстремістів, порушивши презумпцію невинуватості

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Українського політв’язня Олега Приходько, заарештованого в анексованому Росією Криму, внесли до списку осіб, які причетні до екстремізму. При цьому вказано, що Олег Приходько нібито є «російською фізичною особою».

Російська служба з фінансового моніторингу інформує, що Приходько значиться у списку під номером 6663. При цьому, до такого списку потрапляють лише ті особи, відносно яких вирок вступив у дію. Тобто, людина або визнана підозрюваною, або є постанова про притягнення її як обвинуваченого по терористичній чи екстремістській статті.

За словами голови «Кримської правозахисної групи» Ольги Скрипник, це порушення презумпції невинуватості. Навіть, якщо брати правову систему Російської Федерації, якщо вина людини не доведена, але на сайті Росфінмоніторингу він вже позначений терористом чи екстремістом, то права такої людини вже обмежені.

«А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують за екстремістськими і терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів», – розповіла Скрипник в коментарі Крим.Реаліі.

Олег Приходько також не отримує пенсію, оскільки для цього потрібна довіреність, яку повинен надати нотаріус, котрий мав би прийти до СІЗО. Для цього потрібен дозвіл слідчого, але цього не відбувається.

Більш того, за словами його дружини, Любові Приходько, пенсійна картка чоловіка заблокована.

Нагадаємо. ФСБ під час обшуків у будинку Приходько в селі Горіхове Сакського району у лютому знайшли та вилучили у нього українську символіку, червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски.

Після цього чоловіка відвезли на допит до Сімферополя, де запитували про зв’язки та діяльність, яка могла бути пов’язаною з Україною. Олега та Любов Приходько силовики затримали 9 жовтня і ніхто не міг встановити їх місцезнаходження протягом доби.

Пізніше стало відомо, що Приходько звинувачують за статтею 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) та статтею 205 (терористичний акт) Кримінального кодексу РФ. Наступного ж дня Приходько заарештували на два місяці. Про це повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов

Так званий «Верховний суд Криму», який підконтрольний окупантам Росії, відмовив в задоволенні апеляції на арешт українського активіста, політв’язня Олега Приходько.

Прокуратура АР Крим (Київ) відкрила провадження в зв’язку з незаконним позбавленням волі проукраїнського активіста.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі