вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олега Приходька, якого викрали ФСБ, звинувачують у підготовці теракту в місті Саки

Новини , Російська агресія , Новини окупації

Олега Приходька, якого викрали ФСБ, звинувачують у підготовці теракту в місті Саки

views106

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Стало відомо про обвинувачення, які окупаційна влада Криму висунула затриманому вчора українському активісту Олегу Приходьку. Як поінформував його адвокат Назім Шеіхмамбетов, Олегу інкримінують підготовку теракту – підриву будівлі Сакської міської адміністрації. 

Напередодні до нього прийшли співробітники ФСБ, які провели огляд гаража та «виявили» тротилову шашку типу 200, запал для УЗРГМ-2 і нарізані зварювальні електроди, які можна використовувати як елементи ураження. За версією слідства, він планував підрив будівлі міської адміністрації та реалізував би заплановане, якби йому не завадили ФСБшники.

За словами адвоката, Олег Приходько вважає це розправою за його проукраїнські погляди, а всю справу сфабрикованою.

З учорашнього дня активіста тримають в управлінні ФСБ у Сімферополі. Він залишився без особистих речей, без їжі, йому не дозволили передати навіть воду та булочку. Попри деякі побоювання, засоби фізичного насильства до нього не застосовувались. Сьогодні суд має обрати запобіжний засіб проти затриманого.

В той же час проросійський сайт «Кримінформ», який транслює офіційні «новини» окупаційної влади, повідомив, що на півострові сталося затримання «члена українських екстремістських організацій», не наводячи імені затриманого. За характером звинувачення (підготовка вибуху адмінбудівлі) можна зробити висновок, що йдеться про Приходька.

За словами адвоката, крім підготовки теракту, українському активісту інкримінують «незаконне виготовлення вибухових речовин».

Олег Приходько не вперше потрапляє під тиск з боку російських спецслужб. У лютому цього року під час обшуку у нього дома було вилучено українську національну символіку, портрет Степана Бандери, червоно-чорні прапори, домашні CD-диски. Співробітники ФСБ розпитували його про контакти на материковій частині України.

Три роки тому його затримували за українські реєстраційні знаки на автомобілі.

Наразі офіційні коментарі від окупаційної влади Криму та російських силових відомств стосовно затримання Приходька відсутні.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі