середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Олег Котенко: «Путін не буде робити щось в мінус, але якийсь обмін все ж буде»

ГО "ГРУПА ПАТРІОТ" , Відео Патріот Донбасу , Події

Олег Котенко: «Путін не буде робити щось в мінус, але якийсь обмін все ж буде»

views148

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Голова ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» в ефірі «5 каналу» та BBC Україна розказав про ймовірність обміну полоненими між Росією та Україною та про причини такого обміну саме зараз.

“Імовірно, якісь домовленості були проговорені давним-давно. І до зустрічі з Макроном і, певно, до зустрічі з Трампом. Тобто Путін, імовірно, досягнув певних компромісних рішень для себе, і набрав якісь дивіденди. Йому зараз доводиться виконувати те, що він обіцяв. І однією з обіцянок, мабуть, і було повернути наших політичних заручників, які знаходяться в Росії”, – сказав Котенко.

Олег Котенко небезпідставно вважає, що все це має чітку направленість саме зараз, тому що Путін завдяки обміну хоче заробити собі якісь дивіденди. Він ніколи не буде робити те, що йому не вигідно і працювати «в мінус». Наприклад, вони вже повернулися в ПАРЄ, а зараз вже на міжнародному рівні лунають розмови про повернення Росії до G8. Тобто, все це вказує саме на те, що Путін готовий поступитися чимось, співпрацювати із міжнародною спільнотою, а обмін політичними заручниками – це найяскравіший засіб довести це.

Що стосується прізвищ, які, можливо, внесуть до списку, то Олег Котенко ще раз підкреслив те, що не можна довіряти ні російським ЗМІ, ні спецслужбам Росії. Великий досвід говорить про те, що в останню хвилину чи час все може змінитися.

“Скажемо так. Ні Путіну, ні російським спецслужбам віри нема. Навіть якщо ми зараз дізнаємося якісь певні прізвища, не факт, що вони в день обміну не будуть змінені. Я знаю приклади, і так було в кінці грудня 2015-го і 2017-го року, коли вносилися одні прізвища, а нам просто видавали інших людей. Думаю, Путін все ж не буде ризикувати своєю репутацією і не буде виставляти якихось інших людей. Думаю, зараз є тільки цифра, а прізвищ нема. Я думаю, що зараз ще йде повне обговорення цього списку”, – додав голова ГО «ГРУПА ПАТРІОТ».

Цю ж думку координатор ГО “Група Патріот” озвучив і в коментарях інтернет-виданню BBC Україна. Олег Котенко вважає, що на прикладі анонсованого обміну полоненими ми маємо змогу спостерігати, як впроваджуються домовленості між Європою та РФ з повернення останньої у велику політику. Він акцентує увагу на тому, що «це лише черговий етап великого процесу: спочатку було повернення Росії до ПАРЄ, тепер тепла зустріч Путіна з Макроном».

Пан Котенко виказує стурбованість з приводу того, що в разі успішного обміну українських політв’язнів, країна все одно програє в чомусь іншому.

«Як людина, яка працює з полоненими, я дорожу кожним життям. Я знаю, як вони живуть, знаю, як їм важко, співчуваю їм, розумію, в якій ситуації вони перебувають. Але це ж розуміє і Путін. І цим користується. Для нас повернення цих людей – це принципова історія. Для Путіна – лише інструмент для тиску на Україну і досягнення своїх цілей», – підкреслив Олег Котенко.

Нагадаємо. Прес-секретар РФ Дмитро Пєсков заявив, що між Президентом Россії та Президентом України почався діалог, а Володимир Зеленський сказав журналістам про особистий вклад в обмін, над яким працює вже «два місяці».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі