субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупований Харцизьк: закривають єдину станцію переливання крові, а «Силур» підпише контракт з Сирією

Новини , Новини окупації

Окупований Харцизьк: закривають єдину станцію переливання крові, а «Силур» підпише контракт з Сирією

views50

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В окупованому Харцизьку міська лікарня планує закрити місцеве відділення переливання крові як неефективне. Ні в Зугресі, ні в Іловайську немає своїх ВПК, а до найближчої станції переливання крові десятки кілометрів.

«Делегація, до складу якої увійшли перші керівники ХЦМЛ і міської адміністрації, дійсно побувала у нас в ВПК минулого тижня. Оглянувши приміщення і ознайомившись з результатами роботи відділення, прийняли рішення: ЗАКРИТИ ВПК!», ­– повідомила завідуюча відділенням переливання крові Харцизької міської лікарні Валентина Шумельная.

Вона додала, що Харцизьк займає останнє місце по заготівлі крові в «республіці». Причиною назвала «масовий від’їзд донорів (люди їдуть у пошуках кращої долі)», відмову від організованої донації містоутворюючих підприємств, та недостатнє преміювання донорів-добровольців тощо.

Тим часом жодна з амбулаторій великого Харцизька не має своїм ВПК. У разі закриття Харцизького ОПК необхідну кров для потерпілого пацієнта або оперованого просто не встигнуть доставити в Харцизьк.

Наразі, закриття відкладено і йдуть заклики до населення здавати кров. Якщо ж і надалі все залишиться як є, то на місці ХВПК з’явиться психоневрологічний наркодиспансер. Мабуть, дуже багато пацієнтів у молодій «республіці», що заради них хочуть закрити життєво необхідну станцію переливання крові.

Але ж є і добрі новини у тому ж окупованому Харцизьку.

Як заявив «міністр промисловості і торгівлі ДНР» Едуард Арматі в ефірі передачі «Республіка» ТК «Юніон»: «У перспективі підписання контракту на поставку продукції Харцизького сталедротово канатного заводу «Силур» у Сирію».

Нагадаємо. Завод «Силур» змінив власника на початку серпня 2019 року. До того підприємство стабільно функціонувало, забезпечуючи робочі місця і податки до міської казни. Через два місяці після зміни власника і гучних обіцянок нового керівництва завод «Силур» так і не розпочав роботу.