понеділок, 14 червня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти знищили українські ЗМІ у Криму, але на їхнє місце прийшли громадські журналісти

Новини окупації , Політика

Окупанти знищили українські ЗМІ у Криму, але на їхнє місце прийшли громадські журналісти

views6

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Росія після окупації півострову повністю знищила мережу українських ЗМІ. Однак на їхнє місце прийшли громадські журналісти, які продовжують розповідати Україні та світові про те, що сьогодні відбувається в Криму.

Про це повідомив журналіст видання «Радіо.Свобода» Микола Семена на пресконференції «НЕсвобода слова на тимчасово окупованих територіях України», передає Укрінформ.  

Він зазначив, що попри будь які намагання окупаційної російської «влади» шляхом переслідувань, залякувань та арештів українських журналістів, вони не зможуть повністю припинити потік інформації з Криму. Прийдуть нові люди, які не бояться.

«Мережа українських журналістів була ліквідована, на наше місце прийшли громадські журналісти, які передавали стріми з усіх подій, обшуків і мітингів, і які в результаті постраждали ще більше, ніж професійні журналісти. Я думаю, що повністю припинити потік інформації з Криму в українські ЗМІ все одно не вдасться, тому що на місце тих громадських журналістів, яких заарештували і засудили, приходять нові люди, які не бояться, що вони будуть репресовані. І інформація все одно надходить», – сказав Семена.

Він підкреслив, що сьогодні всі разом журналісти – і професійні, і громадянські – роблять спільну справу, щоб «Україна і світ знали про те, що в Криму відбуваються репресії і переслідування свободи слова».

Семена повідомив, що до окупації у Криму було зареєстровано 1500 засобів масової інформації, а після 2014 року їх залишилося 150.

«Тобто джерел інформації в Криму зменшилося в 10 разів», – підкреслив журналіст.

Крім того, Семена розповів, як у березні 2014 року в Сімферополі було створено корпункт «Радіо Свободи», а вже через кілька днів над дверима корпункту з’явилася камера, яка реєструвала всіх відвідувачів.

«З часом ми змушені були відмовитися від цього корпункту, відкрили його в іншому місці, але і там ми відчували, що за нами стежать. Після цього ми стали працювати у віддаленому режимі. Але коли в Криму розформували батальйон кібервійськ, ми стали розуміти, що рано чи пізно ми всі будемо відслідковані і за нами рано чи пізно прийдуть. Я особисто зміг протриматися ще два роки», – розповів Семена.

Потім було відкрито кримінальну справу проти журналіста «при тому, що до 2014 року в Криму одночасно працювали, маючи однакові права, і українські і російські журналісти, і без будь-яких обмежень поширювалися російські газети і транслювалося російське телебачення».

Він також додав, що відразу після окупації будь-які можливості передачі інформації до Києва з Криму, були перекриті.

«Тому що, по-перше, у нас не було ніякого досвіду і можливості конспіративної роботи, і це не було нашою метою, так як журналіст повинен працювати відкрито», – сказав він.

Більш того, так звана «влада» Криму заборонила надавати будь-яку інформацію українським журналістам і навіть влаштовували показові звільнення тих керівників, які контактували з представниками українських ЗМІ.

Нагадаємо. Микола Семена – заслужений журналіст України, стосовно нього в окупованому Криму порушили кримінальну справу за нібито публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії. Приводом стала його публікація про громадянську блокаду півострова на сайті «Крим.Реалії».

22 вересня 2017 року Залізничний районний «суд» Сімферополя засудив журналіста до двох з половиною років умовно з випробним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. У грудні того самого року Верховний «суд» Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони займатися публічною діяльністю.

Через проблеми зі здоров’ям Семена потребував кваліфікованого лікування, яке не могло бути йому надано в Криму. Але виїхати до Києва йому не дозволили. Лише 28 січня 2020 року Семена отримав постанову про дострокове припинення випробного терміну і зняття з нього судимості. А вже 18 лютого він виїхав з Криму і 19 лютого прибув до Києва.

Коментарi (0)