неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти залишили пенсіонерів ОРЛО без вугілля для опалення житла

Економіка , Новини окупації

Окупанти залишили пенсіонерів ОРЛО без вугілля для опалення житла

views49

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Так звана «влада» прийняла зміни до так званого «гірничого закону», якими скасовується забезпечення окремих верств населення вугіллям у чистому вигляді.

Про це повідомив представник Омбудсмена України на Донбасі Павло Лисянський, передає ІА «Вчасно».

Замість цього людям запропонована одноразова соціальна допомога, якої може вистачити не більше чим на 1 тонну вугілля, замість 3-5, що треба на період опалювального сезону.

«Такі дії окупаційних адміністрацій РФ в ОРЛО напряму пов’язані з ліквідацією шахт на окупованій Луганщині. Багато шахтарських селищ в ОРЛО не газифіковані та опалюються виключно вугіллям. Раніше, коли не було ліквідовано така велика кількість шахт (22 шахти), люди отримували побутове паливо у виді вугілля з цих шахт, які були розташовані в різних районах. Наразі працюючі шахти залишились тільки в містах Краснодон, Свердловськ, Ровеньки та Антрацит (це приблизно 40% ОРЛО). Тепер всі отримувачі побутового палива вимушені покупати вугілля у власників копанок — нелегальних шахт, або «вугільних підприємців» які оптом купують вугілля, а потім продають його по 1−3 тони місцевому населенню», – наголошує Лисянський.

Крім того, за його словами громадяни, що купують паливо платять не тільки за нього, а і за транспортування, марку, кількість.

«У зв’язку з тим, що отримання соціальної допомоги, яку пропонують окупаційні адміністрації, є дуже проблематичним через оформлення купи довідок, є ризик, що багато пенсіонерів та шахтарські родини зовсім залишаться без вугілля або будуть вимушені покупати його самостійно. Якщо навіть людина отримає цю допомогу в 5400 руб, то на ці кошти буде неможливо забезпечити себе та родину вугіллям на осінньо-зимовий період», – зазначив представник Омбудсмена.