середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти заявили, що знайшли у Криму великі запаси прісної води

Економіка , Новини окупації

Окупанти заявили, що знайшли у Криму великі запаси прісної води

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російська окупаційна «влада» Криму повідомила про великі запаси підземної прісної води, які нібито виявили в кримських горах.

Про це заявила так звана «пресслужба» Севастопольского держуніверситету.

У повідомленні йдеться, що вчені Севастопольського держуніверситету і Науково-дослідного інституту сільського господарства Криму провели дослідження та знайшли водні потоки прісної води.

«Вчені встановили, що по мережі тектонічних розломів на глибинах 900-1100 метрів відбувається міграція великих обсягів високонапірних підземних прісних вод з температурою 80-85 градусів. На глибинах від 350 до 500 метрів також проходять водні потоки, що мігрують по тектонічних розломах через всю територію Криму», – йдеться в повідомленні.

За словами завідувача науково-дослідною лабораторією СевДУ, кандидата технічних наук Миколи Ковальова, унікальність потоків підземних вод в тому, що вони формуються в «природних опріснювачах» при інтенсивному випаровуванні надходить до них морської води. Знаходяться вони на глибинах понад 2,5 тисячі метрів.

«Утворення прісних вод йде безперервно за рахунок конденсації пару в пористих карстових породах, незалежно від природних опадів і пори року. З огляду на те, що в Криму мережа наскрізних тектонічних розломів, можна відбирати підземні прісні води поблизу населених пунктів, які потребують водозабезпечення», – заявив Ковальов.

Водночас, наголошується, що основною проблемою видобутку глибоких підземних вод є висока вартість буріння свердловин. Однак на території Криму є ділянки, де підземні прісні води перетікають з нижніх водоносних горизонтів у верхні (на глибини до 300 метрів і менше).

«Виявлення цих ділянок дає можливість бурити неглибокі свердловини з високим дебітом», – підкреслили в університеті.

Нагадаємо. До окупації Криму Росією у 2014 році 85% потреб Криму в прісній воді забезпечувала Україна через Північно-Кримський канал. Однак після незаконної анексії Криму з Росією подача води по каналу на півострів була повністю припинена.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі