вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти вимагають демонтувати храм ПЦУ в Євпаторії до 3 грудня

Суспільство , Новини окупації

Окупанти вимагають демонтувати храм ПЦУ в Євпаторії до 3 грудня

views58

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російські окупанти вимагають демонтувати храм ПЦУ «Неопалима Купина» в Євпаторії до 3 грудня.

Про це повідомляє представництво президента України в АРК.

«Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим» направило до Кримської єпархії ПЦУ ще один адміністративний протокол про новий штраф у розмірі 50 тис. рублів через невиконання припису про знесення храму ПЦУ «Неопалима Купина». Черговий пакет документів отримав митрополит Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент. У них йдеться про адміністративне правопорушення, а Управління Кримської Єпархії звинувачують у невиконані рішення так званого «Євпаторійського міського суду» щодо виконання робіт з демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образу Божої Матері «Неопалима Купина».

«У зв’язку з невиконанням рішення «суду» 3 листопада 2020 року «старшим судовим приставом по м. Євпаторії» В.Н. Мороз вже було винесено постанову, згідно якої Українська Церква визнана винною у тому, що не здійснила демонтаж храму і тому має сплатити адміністративний штраф у сумі 30 тис. рублів. У грудні до цього рішення додався ще один протокол про новий штраф у 50 тисяч рублів і новий термін, наданий для демонтажу храму парафії в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина» – 3 грудня 2020 року», – заявили в українському відомстві.

Читайте також: ЄСПЛ розпочав переговори з РФ стосовно позову Української православної церкви в Криму 

У представництві президента повідомили, що звернулись до прокуратура АРК та Севастополя і передали всі наявні матеріали про чергові факти переслідування ПЦУ в Криму.

«Представництво знаходиться у постійному контакті з кримськими правоохоронцями, які фіксують злочини, що здійснює Російська Федерація та її окупаційні адміністрації щодо релігійних свобод в рамках кримінальних проваджень», – заявив постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

За його словами, інформація про системні порушення права на релігійну свободу і зазіхання на майно ПЦУ в Криму комунікується з дипломатичним корпусом та міжнародними організаціями, факти порушень збираються і фіксуються, відповідні положення включено у щорічну резолюцію Генеральної Асамблеї ООН по Криму, яка має бути ухвалена у грудні.

Читайте також: Митрополит Климент в ООН закликав не висловлювати стурбованість, а знайти практичні дії вирішення проблем з ПЦУ в Криму (відео)

Крім того, через нові факти переслідування української церкви в Криму у прокуратурі АРК та Севастополя нагадали, що здійснюють процесуальне керівництво у низці кримінальних проваджень стосовно утисків ПЦУ в окупованому Криму.

«Такі дії окупантів є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і черговим підтвердженням дискримінації та тиску на єдину українську релігійну громаду в Криму. Відтак, прокуратура АР Крим та міста Севастополя, в рамках кримінального провадження, надасть відповідну правову оцінку вказаним діям представників окупаційної влади», – наголосили у відомстві.

Нагадаємо: 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.

3 листопада 2019 року окупаційний «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев’яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році.

23 липня 2020 року архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент отримав постанову так званої «служби судових приставів Криму» про знесення церкви ПЦУ в Євпаторії у п’ятиденний термін. Площа ділянки, яку окупаційна адміністрація вимагає звільнити, усього 30 кв. м.