вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти в ОРДЛО замовчують ситуацію з COVID-19, а вона є вкрай критичною

COVID-19 , Новини окупації

Окупанти в ОРДЛО замовчують ситуацію з COVID-19, а вона є вкрай критичною

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Ситуація на окупованих територіях Донецької та Луганської областей є вкрай критичною. Проте окупаційна влада замовчує ці факти і ставить 3 діагнози замість коронавірусної хвороби всім, хто звертається до лікарень.

Про це повідомив співробітник Офісу омбудсмена України Павло Лисянський у Фейсбуці.

Він зазначив, що співробітники представництва Офісу Омбудсмана України в Луганській та Донецькій областях продовжують збирати та документувати факти порушень прав людини в ОРДЛО.

«Ситуація на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей критична. Лікарні в ОРДЛО переповнені, засобів індивідуального захисту в аптеках ОРДЛО не вистачає, обмежувальні заходи такі як – соціальна дистанція, масковий режим та ін., не діють», – написав він.

Водночас, окупаційні адміністрації РФ в ОРДЛО протягом всього 2020 року не припиняли процес паспортизації РФ для мешканців ОРДЛО – людей масово та системно вивозили до Ростовської області для оформлення паспортів РФ.

Крім того, він навів факти, які також сприяють розповсюдженню коронавірусу – масові заходи на окупованій території продовжують проводитись. Серед них він назвав:

Форум «Море», який проходив у дві зміни з 22.08.2020 по 30.08.2020 в смт. Сєдове ОРДО. (Загальна кількість учасників 260 осіб.

Суспільно-політичний Форум «З Росією разом», який відбувся 30.06.2020 у м. Ровеньки ОРЛО. В рамках заходу були організовані чотири дискусійні майданчики. (Загальна кількість учасників понад 100 осіб).

Молодіжний форум «Спорт об’єднує», що проходив 14.06.2020 у м. Ровеньки ОРЛО. (Загальна кількість учасників понад 50 осіб).

Щодо поточної ситуації з розповсюдженням та лікуванням коронавірусної хвороби, то він зазначив, що справжня ситуація замовчується.

«В ОРДЛО ставлять три діагнози: ГРВІ, ПНЕВМОНІЯ, КОРОНАВІРУС. Людей з першими двома діагнозами відправляють по домівкам, та справжню кількість хворих на коронавірус окупанти замовчують», – сказав він.

Представник Офісу Омбудсмана України підкреслив, що «реалізуючи політичні проекти, процеси інтеграції жителів ОРДЛО в РФ (паспортизація, освітня діяльність) окупанти ставлять вище ніж збереження здоров’я та життя мешканців ОРДЛО».