понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти в Криму звинуватили імама у «незаконній місіонерській діяльності»

Суспільство

Окупанти в Криму звинуватили імама у «незаконній місіонерській діяльності»

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окупаційна влада Криму продовжує переслідувати людей за релігійною ознакою. Ще одного імама (проповідника) мусульманської громади російська «прокуратура» звинуватила в «незаконній місіонерській діяльності» і порушила проти нього адміністративну справу.

Про це повідомляє в «Кримська солідарність» на своїй сторінці в Фейсбук.

Активісти посилаються на адвоката Лілі Гемеджі, яка повідомила про порушення адміністративної справи відносно імама релігійної громади «Алушта» Аширова Юсуфа за «незаконну місіонерську діяльність».

Вона розповіла, що Аширова запросили до «прокуратури» по телефону без пояснення причин. Після його прибуття окупаційна «влада» повідомила про порушення проти нього адміністративної справи.

Адвокат наголосила, що він був позбавлений, на момент вручення постанови про порушення адміністративної справи, права на захист і йому не дозволили залучити для роз’яснення своїх дій фахівця релігієзнавця.

«Осудне адміністративне правопорушення прокуратура починає відраховувати з 25 липня 2019 року, з моменту винесення рішення Верховним судом Республіки Крим за адміністративним позовом релігійної громади», – сказала адвокат.

Також вона повідомила, що її підзахисний, будучи імамом офіційно зареєстрованої громади, проводив хутби (проповіді) щоп’ятниці серед своїх одновірців, прихожан мечеті.

«Це не є «незаконною місіонерською діяльністю», адже відповідно до законодавства «незаконною місіонерською діяльністю» вважається діяльність, спрямована на поширення свого віровчення серед осіб іншої конфесії, або серед осіб, які не є послідовниками цього віровчення», – підкреслила правозахисниця.

Крім того, Лілі Гемеджі  розповіла, що ця громада не вперше зазнає тиску. Вона нагадала, що 10 червня 2019 року затримали і заарештували голову релігійної громади «Алушта» Ленура Халілова і члена ревізійної комісії Руслана Месутова після обшуків у будинках чотирьох кримських татар, які проживали в м. Алушта, в селі Ізобільне і в селищі Малий Маяк. Арешт голови релігійної громади м.Алушта відбувся за 2 тижні до судового засідання, на якому мав розглядатися позов релігійної громади м. Алушта до «Раді міністрів» в особі так званого «міністерства майна».

«Позов був поданий у зв’язку з тим, що місцевій релігійній громаді, головою якої був Ленур Халілов, у користування була передана міська мечеть розпорядженням Ради міністрів у 1994 році. Пізніше, без скасування акта про передачу, мечеть була передана ДУМК», – пояснила вона.

Адвокат зазначає, що окупаційна «влада» крім тиску на Юсуфа Аширова порушує його конституційні права, наражаючи на ризик його життя в умовах пандемії коронавірусу.

«Необхідно зазначити, що в умовах карантину, порушуючи ті заходи, які прийнято в умовах пандемії коронавірусу COVID-19, прокуратура викликала його у справі, яка не є невідкладною, чим порушила конституційні права імама релігійної громади на охорону здоров’я і піддала його ризику зараження коронавірусною інфекцією», – додала Гемеджі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі