четвер, 23 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти в Криму не захищають українських політв’язнів від коронавірусу

Окупанти в Криму не захищають українських політв’язнів від коронавірусу

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В умовах пандемії COVID-19 окупаційна влада в Криму порушує всі міжнародні норми, не піклуючись про епідеміологічну безпеку в тюрмах. Українські політв’язні не можуть також розраховувати на медичну допомогу.

Про це заявила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.  

Вона наголосила, що в’язниці переповнені, а будь-які міжнародні та українські рекомендації окупантами не враховуються. В колоніях, навіть при наявності підозри на коронавірусну хворобу, не видають засоби індивідуального захисту.

«Є рекомендації ООН і Ради Європи про те, як знизити ризики захворювання COVID-19 у місцях несвободи. На жаль, як на території Криму, так і на території Росії, де утримуються громадяни України, ці рекомендації не виконуються. Зараз СІЗО Сімферополя є переповненим, що підтвердив сам директор ФСВП Росії Олександр Калашников. Ми встановили, що ні там, ні в колоніях не видаються засоби індивідуального захисту, навіть коли є підозри на коронавірусну інфекцію», –підкреслила Скрипник.

Правозахисниця підкреслила, що людей утримують в одній камері без масок і дезінфекторів. Однак під час пандемії у держави-окупанта є додаткові зобов’язання забезпечити право на життя людей в місцях несвободи.

Продовжує залишатися актуальною й основна проблема – ненадання медичної допомоги ув’язненим, про що неодноразово повідомлялося. При цьому мова йде не лише про хронічні хвороби, а навіть про переломи, які не лікують належним чином.

Ще гірша ситуація з етапуванням і відвідуванням ув’язнених.

«Етапування – окрема проблема. Часто воно відбувається в жахливих умовах, людей не годують іноді по кілька днів. По суті, таке поводження прирівнюється до тортур. Зараз у зв’язку з коронавірусом заборонили практично всі короткострокові та довгострокові побачення, передачі також обмежено, у тому числі ліків. Відвідувати ув’язнених можуть тільки адвокати, і це також не так просто організувати. Так що ситуація для людей, які знаходяться там, зараз ще більш погіршилася, вони ще більше є ізольованими, ніж раніше», – підсумувала Скрипник.

Правозахисниця також додала, що у 2014-2015 роках були звернення від тих, хто залишився в колоніях Криму або СІЗО Сімферополя. Вони відмовлялися від отримання російського паспорта й через це піддавалися дуже жорстокому поводженню, побиттю тощо.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі