субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти утримують людей у заручниках і не випускають з ОРДО

Новини окупації , Політика

Окупанти утримують людей у заручниках і не випускають з ОРДО

views50

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російські найманці не випускають людей за межі окупованої території, фактично взявши їх у заручники. У так званому «штабі», куди подаються заявки на виїзд, заявили, що «довідка ВПЛ не є документом», а тут «ваша домівка». Тож виїзд заборонено.

Про це розповів Сергій Кондрикінський, співробітник так званого «штабу «Здоровий рух», в який населення подає заявки на перетин лінії розмежування.

Він пояснив, чому окупанти не випускають на підконтрольну Україні територію громадян, що мають довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ).

«Довідку переселенця спочатку ніхто не розглядав як документ-підставу для виїзду. Більш того, ми розуміємо, що люди, які отримують українські пенсії, всі мають такі довідки», – заявив він.

При цьому додав, що заявок на виїзд у них сотні тисяч, але всіх прив’язав до пенсіонерів, які хочуть «зняти гроші і повернутися назад».

«У нас сотні тисяч таких людей. Відповідно, ми розуміємо, що люди повинні виїхати, зняти свої гроші і повернутися назад, тому що там проживати їм ніде», – заявив Кондрикінський.

Більш того, додав, що всі переселенці, які дійсно проживають на підконтрольній Україні території, вже знайшли спосіб як виїхати та виїхали. Ті, хто не встиг, ті залишаться.

«Ну, а нашим громадянам потрібно потерпіти, потрібно почекати. Все-таки дім є дім. Коли будуть зняті карантинні заходи, то всі спокійно виїдуть, знімуть свої пенсії», – продовжив Кондрикінський.

Варто зазначити, що Україна неодноразово робила заяви з приводу обмеження прав людей, які залишились на окупованій території, на міжнародних площадках. Всі КПВВ з української сторони працюють і люди можуть перетинати лінію розмежування.

Раніше російські найманці намагались звинуватити Україну, а зараз вперше відкрито заявили про утримання людей, яких фактично перетворили на заручників.

Нагадаємо. Окупанти не пускають і на свою територію, навіть для поховання. Так, літня жінка і зараз, 27 липня, перебуває на КПВВ «Новотроїцьке», тому що не може потрапити на похорон єдиного сина, якого не бачила 1,5 роки. Російські окупанти не дозволяють їй перетнути лінію розмежування і потрапити на територію ОРДО. 60-річна жінка записала відео і звернулась до «товарища Пушилина или кто там у вас» з проханням дозволити їй попрощатися.