субота, 03 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти планують закрити шахти в ОРДО, а в ОРЛО під землею страйкують шахтарі (список, відео)

Економіка , Новини окупації

Окупанти планують закрити шахти в ОРДО, а в ОРЛО під землею страйкують шахтарі (список, відео)

views72

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окупаційна влада Донецької області збирається закрити відразу 5 шахт, які до 2014 року приносили прибуток, а зараз стали нерентабельними. А на тимчасово окупованій території Луганської області шахтарі влаштували «підземний бунт».

Східна правозахисна група опублікувала список шахт, що підлягають закриттю. У цьому списку вказані 5 шахт, зокрема: Калинівсько-Східна, ім. Челюскінців, ім. Калініна, ім. Кірова і Холодна Балка. Правозахисники вказують, що причиною закриття шахт є зменшення урядом Росії квот на збут вугілля, видобутого на окупованій території.

Так званий «міністр доходів і зборів ДНР» Євген Лавренов 22 травня в Макіївці (Донецька область) заявив, що вони вже затвердили «план з виведення вугільних підприємств на рентабельний рівень». Залишилось прийняти документи і це відбудеться найближчим часом.

Вказується також, що після того, як монополію у вугільній галузі в ОРДО віддали олігарху Сергію Курченку ( «Внешторгсервис»), мова йшла про те, що він зможе утримувати ці території. На той час «ВТС» отримав найкращі шахти, які до окупації належали ДТЕКу.

Однак з розрахунками по вугіллю з’явилися проблеми. По-перше, суттєво падає попит. По-друге, значна частина грошей іде на хабарі для «легалізації» цього вугілля в Росії. Тож навіть ця частина вугільного бізнесу може стати збитковою.

Решта шахт тимчасово окупованої частини Донбасу і раніше були дотаційними: до окупації «дірки» закривалися з бюджету України. Однак Росія, звісно, не планувала цього робити.

Що стосується сусідньої області, яка також вже понад 6 років знаходиться під російською окупацією, то тут також «не все гладко».

Так, у місті Антрацит (Луганська область) робітники з двох змін шахті «Комсомольська» відмовилися виходити на поверхню, поки їм не виплатять борги. Вони оголосили страйк, вимагаючи виплатити зарплату за березень і квітень.

На даний момент під землею знаходяться 128 осіб.

Відеозвернення місцевих жителів з цього приводу:

Тим часом саме місто Антрацит стало закритим для в’їзду. Робочі автобуси на «Комсомольську» скасовані, а саме місто несподівано закрили на «карантин».

З чуток, гірників, які застрайкували, збираються звільнити після того, як їм буде виплачена зарплата. І це не буде виключенням, тому що вже є приклад, і зовсім недавній.

Раніше ми писали про те, що менше місяця тому у місті Зоринськ (окупована частина Луганської області», страйкували гірники шахти «Никанор-Нова». Їх все ж таки звільнили саме через те, що брали участь в акції протесту.

За деякими даними, «керівництво» шахти видало частину зарплати, але не всім працівникам.

«Багатьох учасників протесту в покарання просто звільнили, причому таких чимало – 32 працівники. Більш того, звільнені тепер побоюються «особливого контролю» над ними з боку «МГБ ЛНР», що зазвичай в таких випадках і відбувається», – пишуть місцеві жителі.

Наголошується, також що шахта «Никанор-Нова» буде закрита однозначно, а депресивний Зоринськ виявиться на межі вимирання, оскільки іншої роботи, крім шахти, в місті немає.

«Обіцянкам керівництва «республіки» щодо працевлаштування шахтарів із закритих шахт, також ніхто не вірить. Невдоволення в місті зростає, поки воно вихлюпується в соціальних мережах»,– йдеться в повідомленні місцевих.

Водночас самі колишні учасники акції протесту розповіли, що їх «оголосили хворими коронавірусом без обстеження».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі