неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти обмежили допуск МАГАТЕ до ядерних об’єктів Донбасу

Економіка , Новини окупації

Окупанти обмежили допуск МАГАТЕ до ядерних об’єктів Донбасу

views70

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окупаційна влада ОРДЛО та Росія не дають допуск представникам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до ядерних об’єктів, що знаходяться на ТОТ Донбасу.

Про це повідомляє глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук, передає телеканал «Дом».

«Є колосальна проблема — радіоактивні відходи. Ми ж знаємо, що на території ОРДЛО є шахти, в яких за радянських часів проводилися ядерні випробування. І ці шахти зараз затоплені, що може стати великою трагедією для регіону», — зазначив Кравчук.

За його словами, Україна вже вкотре вимагає направити фахівців МАГАТЕ в окремі райони окупованої Донецької та Луганської областей для проведення аналізу стану ядерних об’єктів та надання варіантів розв’язання цього питання.

Також екс-президент України підкреслив, що неодноразово звертався до російської сторони з цим питанням, проте РФ направляє до представників ОРДЛО. Водночас, МАГАТЕ не визнає окупаційну владу так званих «ЛНР» та «ДНР», адже вони не визначені суб’єктами міжнародного права.

Нагадаємо, на окупованій частині Донбасу знаходяться щонайменше три ядерні об’єкти, які потребують перевірки МАГАТЕ. Один з них — шахта «Юнком» (місто Бунге, поблизу Єнакієво), де у 1979 році з метою зниження напруги в гірському масиві був проведений підземний ядерний вибух (об’єкт «Кліваж»). Після вибуху утворилася склоподібна ядерна капсула, що наразі знаходиться під землею. До 2018 року з об’єкта відкачували воду, щоб радіація не піднімалася на поверхню. Однак зараз небезпечне підприємство затоплене.

Також раніше, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що ОРДЛО загрожує радіаційне забруднення питної води.