субота, 10 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окупанти знищили архів Чорнобильської АЕС

Андрій Кущенко


Події

Окупанти знищили архів Чорнобильської АЕС

views91

08.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

Багаторічний архів, який на Чорнобильській атомній електростанції збирали українці, знищено російськими окупаційними військами.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота.

"Це все, що лишилось від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник", – написав він, додавши фото із залишками паперів у смітнику.

Практично всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС суттєво пошкоджені, розбиті й повністю розкрадені, додали в ДАЗВ.

"Окупанти поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях. Розграбована та знищена у Чорнобилі сучасна аналітична лабораторію вартістю 6 млн євро.

Вона була унікальним комплексом із потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, а також на стадії досліджень та розробки технологій", - заявляють у відомстві.

З приводу радіаційного фону загальні висновки поки "робити рано, маємо запустити систему АСКРО (якщо це буде можливо, об’їзду датчиків поки не було), щоб спиратися на факти". Але точкові виміри показали суттєві рівні для місцевості, в якій їх проводили, – зауважили в Держагентстві з управління Зоною.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі