неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окружний адмінсуд Києва відмовив «Партії Шарія» у державному фінансуванні

Суспільство , Право

Окружний адмінсуд Києва відмовив «Партії Шарія» у державному фінансуванні

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окружний адміністративний суд Києва відмовив «Партії Шарія» у виділенні їй 3 млн 223 тисяч гривень державного фінансування.

Про це повідомляє проросійське видання «Страна», вказуючи на наявне у них рішення суду.

Зазначається, що проросійська «Партія Шарія», що набрала на літніх парламентських виборах 2,23% голосів, претендувала на ці бюджетні гроші в рамках чинного на той момент законодавства.

У жовтні парламент підвищив бар’єр для держфінансування до 5%.

Ці зміни приймалися в межах реформи Національного агентства по боротьбі з корупцією, яке і розподіляє гроші на партії (стверджувалося, що кошти, витрачені на не парламентські політичні сили витрачаються в непрозорому режимі).

«Партія Шарія» вирішила не миритися з цим і подала в суд на агентство, вказуючи, що ці гроші все ж належать вказаній партії.

Суд прийняв справу до розгляду 19 травня, а вже 1 липня відмовив у задоволенні позову, тому що позивач не довів протиправної діяльності відповідача.

Крім того, «Страна» нагадала й про конфлікт між двома проросійськими діячами. Анатолія Шарія та екснардепа Євгена Мураєва викликали на допит у кримінальній справі про відмивання грошей після заяви Шарія про те, що Мураєв пропонував йому два мільйони доларів за зняття з виборчих перегонів на користь «Опозиційного блоку».

26 червня на сайті Державної фіскальної служби з’явилася повістка про виклик на допит Анатолія Шарія, проросійського блогера і лідера «Партії Шарія».

Окружний адмінсуд Києва відмовив «Партії Шарія» у державному фінансуванні

Шарій викликають на допит 3 липня по кримінальній виробництву за статтею 209 КК – легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Фабула справи не розголошується. Зазначено лише, що кримінальне провадження відкрито 2 червня 2020 року.

Шарій прокоментував виклик на допит у своєму телеграм-каналі. Він стверджує, що справу порушено «на підставі кривого доносу в інтернет» і вважає, що його можуть оголосити в розшук.

За його словами, він до цього готовий. Власне, це також не дивує, тому що проросійський блогер і пропагандист давно отримав статус біженця в Литві і з тих пір проживає на території Євросоюзу. Останнім часом він неодноразово підкреслював, що не збирається повертатися в Україну.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі