субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Окружний адмінсуд Києва має бути ліквідованим: спільна заява громадських організацій

Суспільство , Право

Окружний адмінсуд Києва має бути ліквідованим: спільна заява громадських організацій

views101

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після оприлюднення плівок та обшуків в Окружному адміністративному суді Києва, низка організацій закликали президента Володимира Зеленського до його закриття. Серед підписантів Центр протидії корупції, Всеукраїнське Об’єднання «Автомайдан», Рух ЧЕСНО, Центр економічної стратегії, Transparency International Ukraine та інші.

У спільній заяві нагадали, що НАБУ та САП 17 липня повідомили про підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва та пов’язаним з ними особам у вчинені низки злочинів. 

«Оприлюднені матеріали вкотре засвідчили: діяльність цього суду не має нічого спільного зі здійсненням неупередженого і справедливого правосуддя, а надані суду повноваження використовуються для впливу на інші органи влади і задоволення особистих потреб керівництва суду», – йдеться у заяві.

Автори також нагадали про упередженість суддів та незаконні рішення.

«ОАСК запам’ятався багатьма одіозними рішеннями, які вкрай складно назвати законними. Цей суд допомагав високопосадовим фігурантам кримінальних проваджень визнаючи уникати відповідальності, відбілював репутацію суддів з сумнівною доброчесністю, блокував призначення та звільнення високопосадовців тощо», – сказано у заяві.

Крім того, вказали на тісні зв’язки суддів з політиками.

«Як засвідчили нові оприлюднені матеріали, керівництво суду небезпідставно підозрювали у тісних зв’язках із політиками. Багато суддів Окружного адмінсуду Києва були фігурантами численних журналістських розслідувань», – підкреслюється у заяві.

Також автори нагадали обіцянку президента Зеленського, який у жовтні минулого року просив «дати йому розібратись з цим Окружним адмінсудом». Однак він досі не зробив нічого, аби припинити суддівське свавілля, навіть попри неодноразові заклики громадськості та навіть увагу МВФ до діяльності цього суду.

Питання ліквідації Окружного адмінсуду Києва було ініційоване ще за часів президентства Порошенка, який отримав погодження ВРП на це. Водночас, у заяві вказують, що «пізніше в Указі Президента згадка про ліквідацію ОАСК зникла».

Громадські організації закликають Президента Зеленського невідкладно:

1) ініціювати ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва;

2) подати законопроєкт на виконання меморандуму з МВФ щодо передачі до Верховного Суду окремих категорій справ, підсудних наразі цьому суду, аби уникнути подібних зловживань у майбутньому.

«Діяльність ОАСК не має нічого спільного із законним та справедливим судочинством, його судді вважають себе безкарними і мають надзвичайний вплив на діяльність інших державних органів, створюючи загрози для належної діяльності системи влади в державі. Подальше існування ОАСК матиме наслідком лише нові зловживання його суддів, тому Окружному адмінсуду Києва не місце у системі судоустрою України», – резюмували автори.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі