середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Оголошено звинувачення у другій «справі Хізб ут-Тахрір»

За кордоном , Новини

Оголошено звинувачення у другій «справі Хізб ут-Тахрір»

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На засіданні Південного окружного військового суду у Ростові-на-Дону у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» 15 листопада оголошено звинувачення. Про деталі процесу повідомляє видання Крим.Реалії.

Оскільки засідання проводилось у відкритому режимі, на ньому були присутні співпрацівники українського консульства, журналісти та інші зацікавлені особи – загалом близько 40 людей. 

Обвинувальний висновок містить біля півтори тисячі сторінок, але прокуророві вистачило 5 хвилин, щоб викласти суть звинувачення стосовно всіх фігурантів справи. Коли обвинувачувані почали висловлювати своє ставлення до нього, суддя Різван Зубаїров переривав та не давав їм говорити. Про ці та інші деталі розповів адвокат Назім Шеіхмамбетов. 

Під час засідання тільки четверо фігурантів встигли висловити своє ставлення до звинувачення, інші зроблять це наступного разу. Один з них, Сервер Мустафаєв заявив відвід судді, оскільки той заважав йому, неодноразово перериваючи виступ. 

Що становить з себе так звана друга Бахчисарайська «справа Хізб ут-Тахрір», яку російський суд почав розглядати по суті 15 листопада?

Два роки тому в Бахчисараї були заарештовані шестеро мешканців: Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв і Ернес Аметов. Через півроку затримали координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва та мешканця Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Всім заарештованим інкримінують участь у кримськотатарській організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена на території  Росії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі