субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіційно: призначений Венедіктовою Бабіков був дійсним адвокатом Януковича (документ)

Політика , Право

Офіційно: призначений Венедіктовою Бабіков був дійсним адвокатом Януковича (документ)

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Національне агентство із запобігання корупції опублікувало документ, згідно з яким заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков дійсно здійснював захист колишнього президента Віктора Януковича як адвокат. Крім того, у документі міститься інформація, яка доводить неправдивість слів чинного Генпрокурора Венедіктової, самого Бабікова та зумовлює існування приватного інтересу у справах Майдану.

Про це повідомляє громадська організація «Адвокатська дорадча група», посилаючись на відповідь НАЗК.  

«Адвокатська дорадча група» направила звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо конфлікту інтересів у заступника директора ДБР Олександра Бабікова. І виклала відповідь на сторінці Фейсбук.

В документі вказано, що Олександр Бабіков виступав на стороні захисту у кримінальному провадженні проти президента-втікача Януковича у якості адвоката.

«Встановлено, що Бабіков О.П. до призначення на зазначену посаду, діючи як адвокат, здійснював захист колишнього Президента України Януковича В.Ф. у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого забезпечувалось слідчими Третього слідчого відділу (відділ з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках) Третього управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідування військових злочинів) Державного бюро розслідувань», – йдеться у відповіді.

У зв’язку з цим, вказується на особисту зацікавленість чинного заступника глави ДБР у розслідуваннях подій часів Революції Гідності.

«Цей факт зумовлює існування приватного інтересу в Бабікова О.П. у ході та результатах досудового розслідування вказаного провадження», – йдеться в повідомленні.

«Адвокатська дорадча група» проаналізувала спочатку підпорядкування відділу, а потім управління у справах Майдану. Це управління було підпорядковано безпосередньо на той момент тимчасово виконуючій обов’язки директора ДБР Ірині Венедіктовій. Таким чином визначається, що Бабіков тоді «не був наділений службовими повноваженнями щодо прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій у кримінальному провадженні, яке становить його приватний інтерес».

«І тому НАЗК визначає наявність потенційного конфлікту інтересів у Бабікова, який виникне автоматично в разі відсутності директора (або тимчасово виконуючій обов’язки директора) ДБР», – наголошують в ГО.

При цьому активісти зазначають, що Венедіктова або безпосередньо Бабіков приховали від агентства існування кримінальних проваджень, які розслідувало не управління у справах Майдану.

«Очевидно, надаючи інформацію НАЗК про те, в яких саме провадженнях Бабіков представляв інтереси Януковича, з тих що розслідуються ДБР, Венедіктова, або безпосередньо Бабіков приховали від ДБР, що існують кримінальні провадження, які розслідувало не управління у справах Майдану, а інші слідчі відділи, управління організації досудових розслідувань, яке безпосередньо підпорядковане Бабікову», – додали в «Адвокатській дорадчій групі».

Нагадаємо. ДБР провело конкурс на заміщення вакантних посад заступника директора Бюро перед новорічними святами 29 грудня. Конкурс було оголошено з порушеннями: щоб зібрати пакет з 11 документів, кандидатам дали замість встановлених 14 днів тільки 5, 2 з яких – вихідні.

Заступником директора ДБР призначили Олександра Бабікова, який захищав в судах інтереси екс-президента Віктора Януковича, зокрема й у справі про вбивства та насильство над протестувальниками взимку 2014 року. І він ще до конкурсу знав, що отримає посаду заступника голови Держбюро розслідувань.

Перший заступник директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олександр Бабіков наголошував, що не представляв інтереси колишнього президента України Віктора Януковича і взагалі з ним не знайомий.

Тимчасово виконуюча обов’язки директора ДБР, а нині – Генпрокурор України Ірина Венедіктова наголошувала, що її заступник Бабіков не був адвокатом Януковича, а для конкурсу часу було достатньо.

11 лютого до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов про скасування наказу т.в.о. директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Ірини Венедіктової щодо призначень Олександра Бабікова першим заступником та Олександра Соколова заступниками директора ДБР.