субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіційно: Нідерланди звинуватили Росію у відмові арештувати Цемаха і порушенні Європейської конвенції

За кордоном , Новини

Офіційно: Нідерланди звинуватили Росію у відмові арештувати Цемаха і порушенні Європейської конвенції

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нідерландська прокуратура офіційно звинуватила Росію у порушенні Європейської конвенції з екстрадиції через те, що вона не віддає не свідка, а підозрюваного у «Справі МН17» Володимира Цемаха.

Як зазначає прес-служба Нідерландів, вони офіційно зверталися до Росії з вимогою арештувати екс-зенітника бойовиків «ДНР» Володимира Цемаха, який проходить у справі про збиття «боїнгу» рейсу MH17 на Донбасі, у якості підозрюваного. Москва відмовилась затримувати його, хоча він і не має російського громадянства.

Відомство наголошує, що Нідерланди направили в Росію офіційний запит про затримання Цемаха аби підозрюваний не втік від слідства ще до того, як він прилетів у Москву після обміну полоненими, якій відбувся між Росією та Україною.

Ще тоді нідерландська прокуратура зверталася з проханням про арешт Цемаха для екстрадиції його в Нідерланди.

Прокуратура підкреслює, що Російська Федерація не видає своїх громадян, але юридично вона могла видати Цемаха, тому що він є громадянином України.

Прокурори заявили, що Російська Федерація умисно проігнорувала офіційний запит Нідерландів про екстрадицію і дозволила підозрюваному у «Справі МН17» Володимиру Цемаху покинути територію Росії, та повернутися на схід України вже після того, як між Україною та Росією відбувся обмін ув’язненими. Росія не могла не розуміти, що звідти його вже важко буде вивезти.

Вказується, що вже після арешту Цемаха в Києві, Міжнародною слідчою групою він був допитаний кілька разів, але Нідерланди не змогли запобігти передачі Цемаха Росії 7 вересня 2019 року в рамках обміну в’язнями, тому що Україна включила його до списку, незважаючи на численні звернення та прохання залишити тоді ще свідка, а потім підозрюваного, на території України.

Після цього Нідерланди багаторазово звертались до Кремля із запитом про екстрадицію, але ніякої відповіді не отримали. Російська Федерація лише надавала запити про додаткові документи, чим лише прагнула затягнути процес, заявляють прокурори.

19 листопада прокуратура Нідерландів отримала повідомлення від Москви про те, що Цемаха неможливо заарештувати, тому що вони не мають інформації про його місцеперебування на території Російської Федерації.

При цьому, нідерландська прокуратура запевняє, що навіть такі події у справі Цемаха не вплинуть на початок суду у справі збиття МН17 і судовий розгляд почнеться своєчасно, тобто 9 березня 2020 року. До суду також викликано підозрюваних у збитті літака рейсу MH17. Це росіяни Ігор Гіркин, Сергія Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко.

Також вказується, що за згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих. До Міжнародної слідчої групи (JIT), яка з’ясовує причини катастрофи MH17 входять представники Нідерландів, Бельгії, Австралії, Малайзії та України.

Нагадаємо. Нідерланди звертались до України із закликом не включати Володимира Цемаха до списку на обмін ув’язненими між Росією та Україною.

Але українська пропрезидентська фракція «Слуга народу» включила єдиного свідка збиття «боїнгу» і заявила, що не вважає його цінним свідком.