понеділок, 27 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіційні підсумки переговорів ТКГ: ділянки розведення, списки на обмін, патруль ОБСЄ, вода

Війна , Новини , Політика

Офіційні підсумки переговорів ТКГ: ділянки розведення, списки на обмін, патруль ОБСЄ, вода

views7

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Мінську закінчились переговори Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. Сьогодні, у п’яту річницю Мінських угод, на зустрічі обговорювались питання щодо розведення сил і засобів, списку утримуваних для подальшого обміну, патрулів місії ОБСЄ та водопостачання.

Про це у соціальній мережі Facebook повідомила прессекретар представника України у ТКГ, екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.  

«Сьогоднішнє засідання ТКГ в Мінську відбулося в 5 річницю підписання Комплексу заходів з виконання Мінських угод. Ця домовленість України, Франції, Німеччини та РФ зупинила крупномасштабні бойові дії, кровопролиття, щоденну загибель десятків українських громадян і дала можливість повернення миру до України», – написала вона.

За її словами, сторони майже узгодили одну з трьох ділянок розведення сил та засобів – н.п. Гнутове. Цей район запропонувала українська сторона. По іншим ділянкам немає згоди, тож робота триває.

В черговий раз поговорили про необхідність забезпечення повного та всеосяжного режиму припинення вогню.

Також від української сторони були вимоги щодо забезпечення безпеки та вільного доступу на непідконтрольну українській владі території Донецької та Луганської областей для спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

«За даними СММ ОБСЄ, з початку року їхні патрулі 146 раз не були допущені на території ОРДЛО. Українська сторона наполягає на забезпеченні цілковитої безпеки роботи співробітників місії, також СММ ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всієї території України, як це передбачено її мандатом», – підкреслила Оліфер.

Крім того, гуманітарна підгрупа від української сторони передала іншій уточнений список людей для обміну. Обмінялися також пропозиціями щодо методики пошуку зниклих безвісти.

Дарка Оліфер також заявила, що у Золотому та Щасті мають з’явитися КПВВ і до наступного засідання ТКГ у Мінську має бути розроблено проект дорожньої карти з їхнього відкриття.

Щодо водопостачання, яке на сьогоднішній день знаходиться у критичному стані не лише через обстріли, а й через дуже великі борги ОРДЛО, то до вирішення проблем хочуть залучити Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Підгрупа з соціально-економічних питань обговорила питання водозабезпечення всього Донбасу, які є критичними і потребують дієвих кроків всіх учасників Мінського процесу, в т.ч. із залученням Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

В черговий раз безрезультатно піднімалася проблема «повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО. Надано перелік підприємств, власники яких звернулися до правоохоронних органів України щодо втрати свого майна».

За підсумками представники ТКГ зі сторони України наголосили: «саме повне припинення вогню, виведення з Донбасу збройних формувань та військової техніки, відновлення контролю над кордоном є базовою передумовою для початку політичного процесу, в т.ч. виборів».

Коментарi (0)