субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіцер вимагає судових дебатів та ЗМІ в суді, де оскаржує догану за критику Зеленського

Події

Офіцер вимагає судових дебатів та ЗМІ в суді, де оскаржує догану за критику Зеленського

views86

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом офіцера, який отримав сувору догану за пост з критикою Президента Володимира Зеленського на особистій сторінці у Facebook. Майор вимагає відкритого процесу, судових дебатів та уваги ЗМІ.

Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.  

Вказується, що ця історія сталася на початку 2020 року.

«Роман Ковальов, офіцер відділення інформаційної протидії оперативного управління штабу Командування Сухопутних військ ЗС України оприлюднив у Facebook пост, який було помічено військовими службами моніторингу та подано доповідь керівництву», – зазначається в повідомленні.

Після проведеного службового розслідування на майора, згідно наказу командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Сирського, було накладено стягнення у вигляді суворої догани. При цьому вказується, що наказ посилався на неіснуючі норми законів.

Офіцер вимагає судових дебатів та ЗМІ в суді, де оскаржує догану за критику Зеленського

Подія викликала бурхливу реакцію, а покараний офіцер Ковальов звернувся до суду з позовом. 3 березня 2020 року було зареєстровано відповідне впровадження по адміністративні справі №640/6242/20 Окружним адміністративним судом міста Києва. При цьому суд встановив спрощений розгляд справи.

7 березня майор Ковальов повідомив у Facebook, що заперечує проти встановленого судом спрощеного розгляду та вимагатиме судових дебатів та уваги ЗМІ. Він наголосив, що це зроблено для того, щоб «тихо визнати мою перемогу аби суспільство про це не дізналося». І написав, що йому потрібно не лише добитися справедливості, а й показати, що може бути «перемога всіх вільних людей над системою», якщо до неї йти і не замовчувати.

НАМАГАННЯ ТИХО ВИЗНАТИ МОЮ ПЕРЕМОГУ АБИ СУСПІЛЬСТВО ПРО ЦЕ НЕ ДІЗНАЛОСЯ?Любі українці! Я майор Ковальов, офіцер на…

Опубліковано Романом Ковальовим Субота, 7 березня 2020 р.

«Любі українці! Я майор Ковальов, офіцер на якого було накладено стягнення «сувора догана» за негативні висловлювання на адресу президента Володимира Зеленського. Стягнення було накладено командувачем Сухопутних військ генерал-лейтенантом СИРСЬКИМ на підставі службового розслідування яким керував заступник командуючого Сухопутних військ генерал-майор БАРГИЛЕВИЧ», – написав майор у Фейсбук.

Він наголосив, що боротьба за право військовослужбовців вільно вимовляти свої думки триває. У повідомленні вказується, що суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., встановив, що «справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання».

Таким чином, виходить, що й самого засідання суду не буде в загальному розумінні, тому що під час розглядання справи не будуть присутні сторони, свідки, не буде взагалі нікого. Як наслідок, не ЗМІ, дебатів, розголосу, резонансу. Все пройде тихо та непомітно. І саме тому це неприпустимо, адже справа «майора Ковальова» має велике суспільне значення та суспільний інтерес тому вона повинна розглядатися у відкритому провадженні».

«Я не хочу аби ця перемога залишилося тільки моєю, я хочу аби це була перемога всіх вільних людей над системою, що хоче заткнути нам рота. Якщо не буде резонансу по цій справі то командири та начальники й надалі будуть карати інакомислячих військовослужбовців серед яких можуть бути ваші близькі та рідні», – підкреслив він.

У зв’язку із цим він звернувся до українців із закликом підтримати та надати максимального розголосу цій справі.

«Не прогавте цей шанс, я вас всіх прошу. На початку ми з вами вирішили хто чим займається в нашій команді. Настав час вам попрацювати, любі українці, якщо ви дійсно хочете захистити своє військо від диктатури! Підтримайте цей пост репостом та коментарями, а ми зробимо його роздруківку і прикладемо до нашого клопотання аби вказати судді, що справа має великий резонанс у суспільстві», – підсумував майор Роман Ковальов.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі