понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Офіс прокурора: Воєнні злочини російських бойовиків у Криму та на Донбасі будуть вивчати у Гаазі

Політика , Право

Офіс прокурора: Воєнні злочини російських бойовиків у Криму та на Донбасі будуть вивчати у Гаазі

views83

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

До Гаазького суду передадуть новий пакет доказів по Іловайську. Крім того, у документах буде відображена «практика ведення Росією бойових дій «чужими руками», тобто залучення нею до конфлікту підконтрольних незаконних збройних формувань».

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«По Іловайську найближчим часом передамо до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду ще один пакет зібраних доказів про вчинення російськими військовими воєнних злочинів. Зокрема, нові факти порушень російським військовим керівництвом домовленостей стосовно «зеленого коридору» для відходу українських сил під Іловайськом», – сказав Мамедов.

Крім того, він додав, що до МКС Україна доводить факти, що можуть свідчити про контроль країни-агресора над окупованою територією. Так, останнє з інформаційних повідомлень по Донбасу стосувалося позасудових страт українських військовослужбовців під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.

Водночас, висвітлюється практика ведення Росією бойових дій «чужими руками», тобто залучення нею до конфлікту підконтрольних незаконних збройних формувань.

Він також додав, що окрім найбільш гучних військових злочинів до Офісу прокурора МКС передається і тематична інформація, яке стосується воєнних злочинів або злочинів проти людяності.

«Наприклад, якщо йдеться про Крим – це насильницьке переміщення цивільного населення, незаконний призов кримчан до лав Збройних сил Російської Федерації. В останньому повідомленні щодо порушень майнових прав, про яке ви згадали, мовиться про систематичні та широкомасштабні дії окупаційної влади. Вони здійснюється по всій території Кримського півострова із залученням практично так званих «судових органів», – пояснив він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі